Edebiyat Festivali İçin Buluştular

Edebiyat Festivali İçin Buluştular

26.08.2015 09:37 | Son Güncelleme: 26.08.2015 09:39
Edebiyat Festivali İçin Buluştular

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "İzmir Uluslararası Edebiyat Festivali" Seferihisar ve Urla'da edebiyat rüzgarı estirdi.

Büyükşehir'in uluslararası etkinliği, bu kez Seferihisar ve Urla'daydı

11 ilçede gerçekleştiren etkinlikler, Dikili ve Foça'da son bulacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği "İzmir Uluslararası Edebiyat Festivali", 24 Temmuz'da başlayan maratonda Karaburun, Bergama, Çeşme, Menemen, Selçuk, Menderes ve Güzelbahçe'nin ardından bu kez Seferihisar ve Urla'daki edebiyatseverleri buluşturdu. İzmirliler, Buket Uzuner ve Enver Aysever gibi önemli isimlerle sohbet etme olanağı buldu. Seferihisar Kale İçi'nde düzenlenen ve Buket Uzuner ile Macaristanlı yazar Balazs Szollossy ve Timur Özkan'ın katıldığı "Yol Özgürleştirir – Yolculuk ve Edebiyat" konulu panelin ardından, bu kez Balazs Szollossy, Gültekin Emre, Sabahattin Umutlu ve Mehtap Meral'in şiir ziyafeti vardı. Seferihisar'da ayrıca Buket Uzuner, okurlarıyla bir araya gelerek kitaplarını imzaladı. Etkinliği Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer de izledi.

Urla Demokrasi Meydanı'nda ise yazar Halil İbrahim Özcan ve Mustafa Köz'ün katılımıyla "Edebiyat ve İfade Özgürlüğü" konulu bir panel düzenlendi. Şairler Halil İbrahim Özcan, Sina Akyol, Mustafa Köz ve Yunanlı yazar Ellie-Ermioni Meli ise edebiyatseverlere unutamayacakları bir şiir ziyafeti sundu. Urla'daki festivalde gazeteci-yazar Enver Aysever sevenleriyle buluşarak kitaplarını imzaladı. Büyük ilgi gören etkinliği izleyenler arasında Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar da vardı.

Festivalin finali Foça'da..

24 Temmuz'da başlayıp Karaburun, Bergama, Çeşme, Menemen, Selçuk, Menderes, Güzelbahçe Seferihisar, Urla programlarıyla süren "İzmir Uluslararası Edebiyat Festivali", Dikili ve Foça'daki etkinliklerle son bulacak.

28 ve 29 Ağustos tarihlerinde Dikili Jeo Cafe'de, Dikilili sanatseverler Ataol Behramoğlu, Tuğrul Keskin, Müesser Yeniay, Metin Cengiz, Namık Kuyumcu, Haluk Çetin, Onur Caymaz, Onur Behramoğlu, Özgün Enver Bulut ile bir araya gelecek.

4 ve 5 Eylül tarihlerinde ise Foça'da Kale İçi'nde "Yaşar Kemal" in anılacağı bir panel gerçekleşecek. Mahmut Temizyürek, Vecdi Çıracıoğlu, Hasan Özkılıç, Betül Dünder, Şeref Bilsel, Tozan Alkan, Nguyen Khac Thach (Vietnam), Tran Huu Viet (Vietnam) ve Serap Erdoğan Foça'ya konuk olacak. Edebiyat günlerinin son günü Küçük İskender'in söyleşi ve imza günü ile sona erecek.

Kaynak: Bültenler

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Edebiyat Festivali İçin Buluştular - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 31.10.2020 02:04:23. #1.15#
title