'Eczacılıkta Yeni Ufuklar' Eğitim Seminerleri - Haberler
Haberi Paylaş

"Eczacılıkta Yeni Ufuklar" Eğitim Seminerleri

Bültenler - Haberler | Güncel

Novartıs "Eczacılıkta Yeni Ufuklar" eğitim seminerlerine Hacettepe Üniversitesi ile devam ediyor

Novartis, Türkiye'nin en köklü üniversiteleri ile gerçekleştirdiği "Eczacılıkta Yeni Ufuklar" isimli eğitim semineri dizisine devam ediyor. 2010 yılında ilk olarak İstanbul Üniversitesi ile başlatılan seminer dizisi bu yıl Hacettepe Üniversitesi ile devam ediyor. Düzenlenen seminerlerle eczacılık fakültesi öğrencilerine ilaç ve eczacılık sektörüyle ilgili eğitimler veriliyor.

Türkiye'nin lider ilaç firmalarından Novartis, İstanbul Üniversitesi ile başlattığı ve Marmara Üniversitesi ile sürdürdüğü "Eczacılıkta Yeni Ufuklar" isimli eğitim semineri dizisini bu yıl Hacettepe Üniversitesi'ne taşıyor. Eczacılık fakültesi öğrencilerine özel olarak düzenlenen seminerlerde ilaç ve eczacılık sektörüyle ilgili birçok önemli konuda eğitim veriliyor.

Her ay farklı bir konuda gerçekleştirilen ve Novartis yöneticileri tarafından verilen seminerler, "Ruhsatlandırma ve ilaç sektöründe eczacının rolü", "Hastayla iletişim" ve "Klinik araştırmalar ve eczacının rolü" gibi konulardan oluşuyor. Yöneticilerin kendi deneyimlerini de paylaştığı seminer dizisinde ilaç sektöründeki işleyiş, çalışma sistemleri ve sektördeki gelişmelerden de bahsediliyor.

Seminer dizisinin ilki Novartis Türkiye Ruhsatlandırma Müdürü Selcen Erdem tarafından 4 Nisan 2013, Perşembe günü gerçekleştirildi. İlacın hastaya ulaşımında ilk adım olan ruhsatlandırma konusunun detaylarının aktarıldığı "Türkiye'de ilaç ruhsatlandırma süreçleri" semineri Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde düzenlendi.

"İlaç'ta Ar-Ge", "Farmasötik Ürün Yaşam Döngüsü", "Ürün Yaşam Döngüsü Boyunca Ruhsatlandırma Departmanı", Türkiye'deki Tüm Ruhsat Başvuruları" gibi ruhsatlandırma konusundaki önemli başlıklardan oluşan semineri eczacılık fakültesi öğrencileri ilgiyle takip etti.

Seminer dizisi kapsamında gerçekleştirilen tüm eğitimlere katılan öğrenciler eğitimler sonrasında "Eczacılıkta Yeni Ufuklar" sertifikası alıyor.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
500