Eceabat'ta Ağaçlandırma Çalışmaları Yapıldı

Eceabat'ta Ağaçlandırma Çalışmaları Yapıldı

Eceabat'ta Ağaçlandırma Çalışmaları Yapıldı
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Eceabat'ta, Kemalpaşa Anaokulu öğrencileri ile İlçe Emniyet Amirliği ekipleri,Davut Bey Çiftliğinde 100 çam fidanı dikti.

Eceabat ilçesinde, Kemalpaşa Anaokulu öğrencileri ile İlçe Emniyet Amirliği ekipleri, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nda Kumkamp ve Alçıtepe köyleri arasında yer alan Davut Bey Çiftliğinde 100 çam fidanı dikti.

Eceabat Ağaçlandırma Şefliği tarafından temin edilen fidanları dikmek için bölgeye giden minikleri taşıyan otobüse, polis memurları eskortluk yaptı.

Öğrencileri, polis ekiplerinin açtığı çukurlarda fidan dikimini gerçekleştirdi.

İlçe Emniyet Amiri Selçuk Gedik, gazetecilere yaptığı açıklamada, teşkilat mensuplarıyla çocukları kaynaştırmak için bu etkinliği düzenlediklerini bildirdi.

Anaokulu Müdürü Yeliz Kalkan ise her hafta çocuklara bir mesleği tanıttıklarını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Bu haftaki konumuz ise polislerdi. Çocuklarımızın, polislerle fidan dikmesine karar verdik. Öğrencilerimiz, polis abla ve amcaları ile fidan dikmekten son derece mutlu oldu. Çanakkale Savaşları'nın yaşandığı bu topraklarda fidan dikmenin, çocuklarımız ve bizim için büyük manevi değeri var." - ÇANAKKALE

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title