ECE TEMELKURAN HABERLERİ

Ece Temelkuran haber, Ece Temelkuran son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ece Temelkuran - 17.05.2011
Diyarbakır'da Olayların Gölgesinde Kitap Fuarı
Diyarbakır'da, kepenk kapatma eylemleri ve korsan gösteriler sürerken, TÜYAP'ın bu yıl ikincisini düzenlediği ve duyurusunu Türkçe, Kürtçe ve Arapça yaptığı Kitap Fuarı da bugün açıldı. 21 Mayıs'a kadar açık kalacak fuara, yaklaşık 100 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılıyor. Konferans, söyleşi, panel ve şiir dinletileri etkinliklerinin yanında, aralarında Murathan Mungan, Ayşe Kulin, Tarık Ziya Ekinci, Oya Baydar, Ece Temelkuran, Mıgırdiç Margosyan, Can Dündar, Ahmet Telli, Melek Ulagay, Bejan Matur, Yavuz Ekinci, Şeyhmus Diken'in de bulunduğu 300 yazar ve şair, okurlarıyla, imza günlerinde buluşacak.
Ece Temelkuran - 11.05.2011
3. Kocaeli Kitap Fuarı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesince, 14-22 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek "Kocaeli 3. Kitap Fuarı"na 315 yayınevi ve 400'e yakın yazarın katılmasının beklendiği bildirildi. Fuarın tanıtımı için Sekapark'ta bir kafeteryada basın toplantısı düzenleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, fuarın 14 Mayıs'ta "Kağıttan Dünyaların Keşfi" sloganıyla Uluslararası Fuar Merkezi'nde başlayacağını kaydetti. Kitap Fuarı'nın ana temasının "Korsana Hayır" olduğunu belirten Yazıcı, fuarda pek çok konuda yüzlerce etkinliğe ev sahipliği yapılacağını, açılışın onur konuklarının araştırmacı-yazar Şakir Balki, gazeteci-yazar Ahmet Nezih Galitekin ve ünlü sanatçı Nilüfer olacağını söyledi. Fuarın açılışında Nilüfer'in, kendi hayatını anlatan "Nilüfer Hepsi Bu" adlı kitabını sevenleri için imzalayacağını dile getiren Yazıcı, düzenlenene fuarla Kocaeli'de kitap okumayı sevmeyi ve sevdirmeyi amaçladıklarını vurguladı. "Kocaeli Kitap Fuarı, Kocaeli'de ayıca bir kültür baharının da başladığını temsil ediyor" diyen Yazıcı, şöyle konuştu: "Bu yıl da Kocaeli'deki ağaçlar kitap açarak, gelecek nesillere verilecek en değerli hediyenin kitap olacağını gösterecek. Kentin dört bir yanındaki reklam panoları, 'oku' diye seslenmeye başladı. Kitap Fuarı'nın bu seneki tanıtım konseptiyle hayatın içindeki 'oku' fiilinin keşfedilmesi hedefleniyor. Fuar boyunca farklı mecralarda okumanın ve kitabın önemine dair çalışmalar yer alacak. Herkesi okumaya teşvik etmek, herkese okumayı sevdirmek, kitabın ne kadar değerli olduğunu ifade etmek amacıyla hazırlanan çalışmalar okuma oranını artıracaktır. " Yazıcı, toplumları aydınlatan Sokrates, Konfüçyüs, Sheakespeare, Mehmet Akif, Halide Edip Adıvar ve Karl Marx gibi yazar ve düşünürlerin kostümlerini giyecek tiyatro sanatçılarının Kocaeli sokaklarında halkı 3. Kitap Fuarı'na davet edeceğini dile getirdi.Bu yıl ana konseptin yanında "Korsana Hayır" çalışmasının da dikkat çektiğine işaret eden Yazıcı, "Kocaeli 3. Kitap Fuarı sayesinde kitaba herkesin kolayca ulaşması arzu edilirken, herkesin uygun fiyatlarla kitap alabilmesi, sektör ve yazarlara zarar veren korsan kitap hususunda da insanların bilinçlendirilmesi hedefleniyor" diye konuştu. Ersin Yazıcı, fuarda ayrıca Ahmet Ümit, Ataol Behramoğlu, Ayşe Kulin, Cüneyt Ülsever, Doğan Cüceloğlu, Doğu Ergil, Ece Temelkuran, Erhan Afyoncu, İlber Ortaylı, İpek Çalışlar, İskender Pala, İsmet Özel, Mustafa Armağan, Sunay Akın, Turgut Özakman gibi yazar ve düşünürlerin okurlarıyla buluşacağına ifade etti.
Ece Temelkuran - 06.05.2011
Kitap Fuarı Diyarbakır Yolcusu
Okur ve Yazar Buluşmaları Diyarbakır Kitap Fuarı altı gün süresince Murathan Mungan, Ayşe Kulin, Tarık Ziya Ekinci, Oya Baydar, Ece Temelkuran, Mıgırdiç Margosyan, Füruzan, Can Dündar, Ahmet Telli, Melek Ulagay, Haydar Ergülen, Jaklin Çelik, Ahmet Büke, Bejan Matur, Semih Gümüş, Arjen Ari, Yavuz Ekinci, Şeyhmus Diken, Behçet Çelik, Muhsine Helimoğlu Yavuz, Hicri İzgören, Lal Laleş ve pek çok değerli yazar, şair ve akademisyeni konuk ediyor.
Ece Temelkuran - 04.05.2011
Ankara'nın Kadın Filmleri Festivali "Uçan Süpürge" Başlıyor
"14 "14. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali", yarın akşam saat 20. 00'de Devlet Tiyatroları Şinasi Sahnesi'nde düzenlenecek açılış töreni ile başlıyor. 12 Mayıs'a kadar sürecek festivalin açılış töreninde, "Onur Ödülü" tiyatro ve sinema oyuncusu Derya Alabora'ya, "Bilge Olgaç Başarı Ödülleri" ise tiyatro ve sinema oyuncusu Deniz Türkali ile Yeşilçam filmlerindeki şarkıları seslendiren sanatçı Handan Kara'ya takdim edilecek. Açılış törenini "Öyle Bir Geçer Zaman ki' dizisinin Cemile'si Ayça Bingöl ile Balıkçı'sı Orhan Alkaya birlikte sunacak. -FESTİVAL 'AYRILIK'LA AÇILIYOR- Festivalin açılış filmi Avusturyalı yönetmen Feo Aladağ'ın "Ayrılık/When We Leave' adlı filmi olacak. Derya Alabora, Sibel Kekilli ve Settar Tanrıöğen'in başrolleri paylaştığı film, aile bağları ve koşulsuz sevginin yanında kadınlara karşı şiddete ve namus suçlarına da dikkat çekiyor. Derya Alabora filmin üniversitelerdeki gösterimlerine katılarak söyleşi yapacak. Bu yıl temasını "iktidar' olarak belirlenen festivalde 30 ülkeden 68 yönetmenin uzun, kısa, belgesel ve canlandırma filmleri gösterilecek. Tema odağında, Murathan Mungan, Sırrı Süreyya Önder ve Ersan Ocak'ın katılacağı "iktidar" söyleşisi 10 Mayıs günü Goethe Institut Ankara'da yapılacak. Ece Temelkuran ise 12 Mayıs saat 16.
Ece Temelkuran - 25.03.2011
Kılıçdaroğlu Gazetecilerle Gençliği Konuştu
* CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdarolğu Cezayir Restaurant'ta biraraya geldiği gazetecilerle CHP'nin Gençlik Raporunu konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cezayir Restaurant' ta gazetecilerle biraraya geldi. Görüşme yaklaşık 3 saat sürdü. Görüşmede CHP'nin " Gençler Gençliğini Yaşayacak " başlıklı 52 sayfalık Gençlik Raporu gazetecilere sunuldu. GENÇLİK RAPORU SUNULDU CHP'nin Toplantıya gazeteci Ece Temelkuran, Abbas Güçlü, Kanat Atkaya, Koray Çalışkan, Mustafa Akyol, Burak Cop, Tuba Tekerek, Ceren Şehirlioglu, Bejan Matur, Şükran Pakkan, Figen Atalay, Selin Ongun, İpek Yezdani, Cansu Camlıbel, Aslı Aydıntasbas, Balçiçek Ilter, Burak Çelik katıldı.
Ece Temelkuran - 25.03.2011
Kılıçdaroğlu Gazetecilerle Gençliği Konuştu
GENÇLİK RAPORU SUNULDU CHP'nin Toplantıya gazeteci Ece Temelkuran, Abbas Güçlü, Kanat Atkaya, Koray Çalışkan, Mustafa Akyol, Burak Cop, Tuba Tekerek, Ceren Şehirlioglu, Bejan Matur, Şükran Pakkan, Figen Atalay, Selin Ongun, İpek Yezdani, Cansu Camlıbel, Aslı Aydıntasbas, Balçiçek Ilter, Burak Çelik katıldı.
Ece Temelkuran - 25.03.2011
Kılıçdaroğlu Kayınpederinin Ölümüyle İlgili Konuştu
Kılıçdaroğlu Cezayir Restaurant'a geldiğinde kayınpederi Ali Hıdır Özdağ'ın ölümünü hatırlatıp başsağlığı dileyen habercilerle karşılaştı. Kayınpederinin cenazesine ne zaman gideceğiyle ilgili soruyu Kılıçdaroglu, " Yarın gidecegim" diye yanıtladı. Vefat haberini akşam telefonla öğrendiğini söyleyen Kılıçdaroğlu daha sonra programı için Cezayir Restaurant'a girdi. GAZETECILERLE BIRARAYA GELDI CHP Genel Başkanı Kemal Kiliçdaroğlu Cezayir Restaurant'ta gazetecilerle buluştu. Kılıçdaroğlu, burada gazeteci Ece Temelkuran, Abbas Güçlü, Kanat Atkaya, Koray Çalışkan, Mustafa Akyol, Burak Cop, Tuba Tekerek, Ceren Şehirlioglu, Bejan Matur, Şükran Pakkan, Figen Atalay, Selin Ongun, İpek Yezdani, Cansu Camlıbel, Aslı Aydıntasbas, Balçiçek Ilter, Burak Çelik ile biraraya geldi.
Ece Temelkuran - 17.01.2011
Salon’da Bu Hafta
Yedi ayrı yazarla yedi ayrı yönetmeni bir araya getiren Son Bir Kez, geleneksel sahneleme yöntemlerinden uzak duran, iyi bir kolaj ve dramaturji çalışması. Geçtiğimiz yıl 17. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali'nde de sahnelenen oyunun genel yönetmeni Mahir Günşiray, çıkış fikri olarak Wajdi Mouawad'ın "Bir çocuğun – şartlar farklı olsaydı şair olabilirdi ama bombacı oldu – kısa bir süre önce ölen annesine yazdığı aşk mektubu" metninden esinlenmiş. Yedi ayrı oyun kişisi, kendi öykülerine hayat vermedikleri zaman dilimlerinde ortak bir yok oluşun takipçileri olarak sahnedeler. Aslı Erdoğan, Bejan Matur, Beliz Güçbilmez, Ece Temelkuran, Murat Uyurkulak, Şâmil Yılmaz ve Ümit Kıvanç'ın yazdığı metinler, Mahir Günşiray'ın yanı sıra 6 genç yönetmenin yorumlarıyla sahnelenecek.
Ece Temelkuran - 06.01.2011
Reklam Filminden Elde Edeceği Geliri Yıldız Teknik Üniversitesi'ne Bağışlayacak
Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri tarafından 2010'un en beğenilen iş adamı seçilen ünlü müteahhit Ali Ağaoğlu, ödülünü Rektör Prof. Dr. İsmail Küçük'ün elinden aldı. En beğenilen reklam filmi ve en beğenilen şirket dallarında ödül alan Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Hamdi Topçu'ya seslenen Ali Ağaoğlu, THY'nin reklamlarında oynaması halinde alacağı ücreti Yıldız Teknik Üniversitesine vereceğini belirtti. Üniversiteye 1 daire bağışlayan Ağaoğlu, ödül törenini tertip eden Yıldız İşletme Kulübüne de teşekkür etti. Törende oyuncu Kenan İmirzalıoğlu en beğenilen erkek dizi unvanını elde ederken, 2010'un en beğenilen haber programcısı Mehmet Ali Birand seçildi. Birand, Can Dündar ve Ali Kırca'ya gönderme yaparak seneye de ödül verilmesi halinde mutlu olacağını kaydetti. En beğenilen haber spikeri ödülünü alan Can Dündar da Mehmet Ali Birand'a "Nazar Etme ne olur, Çalış Senin de olur" deyince salonda alkış ve kahkaha tufanı koptu. 3 bin öğrencinin katıldığı ankette en beğenilen gazete Habertürk, köşe yazarı Emre Kongar, ekonomi ve iş dergisi Forbes, yazar Ece Temelkuran, tv kanalı NTV, eğlence-show programı Beyaz Show, kültür sanat programı Güneri Civaoğlu, erkek tiyatro oyuncusu Ferhan Şensoy, kadın tiyatro oyuncusu Bennu Yıldırımlar, sporcu Kerem Tunçeri seçildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ece Temelkuran Haberleri | Ece Temelkuran Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Ece Temelkuran haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ece Temelkuran kimdir, hayatı ve biyografisi. Çgd: Kutlayacak Basın Bayramı Yok.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.9.2021 04:22:34. #1.14#

title