ECE TEMELKURAN HABERLERİ

Ece Temelkuran haber, Ece Temelkuran son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ece Temelkuran - 23.09.2013
4. Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı
Konyaaltı Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi'nde 16 Eylül'de "Kitaplar yaşadıkça" sloganıyla açılan Konyaaltı Kitap Fuarı'nda Ece Temelkuran, Vural Savaş, Ahmet Nesin, Hakan Yılmaz Çebi, Ömer Özkaya, Ahmet Şafak, Prof.
Ece Temelkuran - 12.09.2013
4. Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı
Böcek, kitap fuarının geçen yıl 123 bin kişi tarafından ziyaret edildiğini, bu yıl ise daha fazla ziyaretçi beklediklerini dile getirerek, fuara Ahmet Nesin, Nihat Hatipoğu, Ece Temelkuran, Nihat Genç, Uğur Dündar, Orhan Baykal, Vural Savaş, Hakan Yılmaz Çebi, Cezmi Ersöz, İpek Ongun ve Mavisel Yener, Muzaffer İzgü, Cemal Nur Sargut, Kahraman Tazeoğlu, Banu Avar, Ali Kırca, Sinan Yağmur, Ahmet Ümit ve Uykusuz Dergi çizerleri gibi birçok yazarın katılacağını söyledi.
Ece Temelkuran - 31.05.2013
Cem Yılmaz Tepki Gösterdi
Ece Temelkuran: İktidarı destekleyen herhangi biri bugünden itibaren vicdandan, sivillikten, özgürlükten söz etmesin.
Ece Temelkuran - 26.05.2013
Ödül Töreninde Oy Verenler Tartışması
Aydın Üniversitesi'nin düzenlediği İletişim Ödülleri sahiplerini bulurken, Ece Temelkuran'ın Demet Akalın çıkışı herkesi şoke etti.
Ece Temelkuran - 25.05.2013
Van'ın İlk Fuarı,Yayınevlerini Bir Araya Getirdi
31 Mayıs'a kadar açık olacak fuara 70 yayınevi katılıyor. 120'ye yakın etkinliğin düzenleneceği fuarda; Reşit Haylamaz, Murat Menteş, Mustafa Armağan, Canan Tan, Ece Temelkuran, Altan Tan, Abdullah Yıldız, Ahmet Günbay Yıldız, Ahmet Tezcan, Ahmet Turgut, Bejan Matur, İhsan Süreyya Sırma, Kahraman Tazeoğlu, Nasuh Mahruki, Yavuz Bahadıroğlu, Nuray Sayarı, Prof.
Ece Temelkuran - 24.05.2013
Temelkuran'dan Demet Akalın'a Şok Sözler
Yazar Ece Temelkuran, Demet Akalın'ı çok kızdıracak açıklamalarda bulundu.
Ece Temelkuran - 22.05.2013
"I. Van Kitap Fuarı"
Fuarın 25-31 Mayısta VATSO binasında açılacağını vurgulayan Karaloğlu, şöyle konuştu: "İnsanımızın kitapla buluşmasını sağlamayı hedefliyoruz. İnsanımızın gezmeye, televizyon izlemeye ve eğlenceye zaman ayırdığı gibi kitap okumaya da zaman ayırmasını istiyoruz. Özellikle çocuk ve gençlerimizin okuma alışkanlığı kazanmasını arzu ediyoruz. Fuara toplam 59 yayınevi katılıyor. Bejan Matur, Ece Temelkuran, Cemil Tokpınar, Yavuz Bahadıroğlu, Altan Tan, Reşit Haylamaz, Ahmet Günbay Yıldız gibi 50'ye yakın yazar ve şair fuara katılarak söyleşiler, imza günleri ve konferanslar verecek.
Ece Temelkuran - 22.05.2013
I. Van Kitap Fuarı Hazırlıkları
Konu ile ilgili Ali Paşa Toplantı Salonu'nda basın toplantısı düzenleyen Vali Münir Karaloğlu, I. Van Kitap Fuarı ile ilgili bilgiler verdi. Van'ın bölgesinde ve Türkiye'de merkez kent konumuna yükselmiş özel bir şehir olduğunu ifade eden Vali Karaloğlu, yapılan yatırımlar sayesinde çehresinin her geçen gün değiştiğini kaydetti. Bu kapsamda geleneksel olarak yapılan Kanispi, Faki Teyran, flamingo, su sporları, offshore, İnci Kefali, İpekyolu gibi fuar ve festivallere bir yenisini daha eklediklerini anlatan Vali Karaloğlu, "Fuarımız 25-31 Mayıs 2013 tarihleri arasında açık olacak ve Van Ticaret ve Sanayi Odası binasında kitapseverleri ağırlayacak. Bu fuarımız Van Valiliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Van Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi, VATSO, Kültür Kenti Vakfı işbirliğiyle yapılmaktadır. Sloganımız ise 'Kitapla barış' burada insanımızı kitapla buluşmasını sağlamayı hedefliyoruz. İnsanımızın gezmeye, TV izlemeye ve eğlenceye zaman ayırdığı gibi kitap okumaya da zaman ayırmasını istiyoruz. Özellikle çocuk ve gençlerimizin okuma alışkanlığı kazanmasını hedefliyoruz. Fuara, Can, Işık, Avesta, İş Bankası, İthaki, Nesil, Timaş, Yapı Kredi'nin de aralarında bulunduğu toplam 59 yayınevi katılıyor. Bejan Matur, Ece Temelkuran, Cemil Tokpınar, Yavuz Bahadıroğlu, Altan Tan, Reşit Haylamaz, Ahmet Günbay Yıldız gibi 50'ye yakın yazar/şair fuara katılacak.
Ece Temelkuran - 20.05.2013
Kocaeli Kitap Fuarı 5. Yılında Zirveye Oturdu
Seçkin yazarlar Kocaeli’de buluştu Fuara Doğan Hızlan, Nevzat Yalçıntaş, Abdülaziz Bayındır, İbrahim Tenekeci, Tarık Tufan, Selahattin Yusuf, Can Dündar, Canan Tan, Banu Avar, Uğur Dündar, Ece Temelkuran, Kahraman Tazeoğlu, Senai Demirci, Engin Noyan, Hüseyin Gülerce, İsmet Özel, Yavuz Bahadıroğlu, Ayşe Kulin, Sunay Akın, Mustafa Armağan, Murat Menteş, Ahmet Ümit gibi tanınmış çok sayıda yazar katıldı.
Ece Temelkuran - 13.05.2013
Küçük Yazar Kocaeli Kitap Fuarı'nda
İLK KİTABINI İMZALADI Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 5.'sini düzenlediği Kocaeli Kitap Fuarı adeta ünlü yazarlar geçidi. Can Dündar, Ahmet Ümit, Canan Tan, Ayşe Kulin, Sunay Akın, Ece Temelkuran ve birçok ünlü yazar fuarın ilk iki günü okurlarıyla buluştu.
Ece Temelkuran - 13.05.2013
Kocaeli Kitap Fuarı'na 2 Günde 120 Bin Ziyaretçi
Ünlü edebiyatçıların geldiği Kitap Fuarı'na böylece iki günde 118 bin 980 kişi gelmiş oldu. Kocaeli Kitap Fuarı adeta ziyaretçi akınına uğruyor. 350 yayınevi, 500 etkinlik ve Türkiye'nin ünlü yazarlarını kitapseverler ile buluşturan Kitap Fuar,ı şimdiden 400 bin ziyaretçi hedefine yaklaştı. İlk 2 gün 120 bine yakın kitapseverin geldiği Kitap Fuarı'nda Ece Temelkuran, Ayşe Kulin, Canan Tan, Abdülaziz Bayındır, Kahraman Tazeoğlu gibi ünlü yazarlar en son olarak vatandaşlarla buluştu.
Ece Temelkuran - 13.05.2013
Kocaeli 5. Kitap Fuarı'ndan Kısa Kısa
Yazarlar Ece Temelkuran, Ayşe Kulin, Canan Tan, Abdülaziz Bayındır ve Kahraman Tazeoğlu'nun okurlarıyla buluştuğu ifade edilen açıklamada, fuarın 19 Mayıs Pazar günü sona ereceği bildirildi.
Ece Temelkuran - 13.05.2013
Kitap Fuarı'na İki Günde 120 Bin Ziyaretçi
Kitap Fuarı'nın ilk iki gününde; Doğan Hızlan, Can Dündar, Ece Temelkuran, Ayşe Kulin, Canan Tan, Abdülaziz Bayındır, Kahraman Tazeoğlu başta olmak üzere birçok yazar kitabını imzaladı.
Ece Temelkuran - 09.05.2013
Kocaeli'nde Çınar Ağaçları Kitap Açtı
Fuara Ayşe Kulin, Can Dündar, Sunay Akın, Hüseyin Gülerce, Ahmet Ümit, İlber Ortaylı, İsmet Özel, Ece Temelkuran, Mustafa Armağan, Murat Menteş gibi birçok yazar da katılacak.
Ece Temelkuran - 06.05.2013
Kitap Fuarı Kapılarını 5. Kez Açacak
Ayşe Kulin, Can Dündar, Sunay Akın, Hüseyin Gülerce, Ahmet Ümit, İlber Ortaylı, İsmet Özel, Ece Temelkuran, Mustafa Armağan, Murat Menteş ve daha birçok yazar ve 350 yayınevi, 500 etkinlik, 20 sahaf ile 30 sivil toplum kuruluşunu ağırlayacak olan 5.
Ece Temelkuran - 06.05.2013
Kocaeli 5. Kitap Fuarı Açılıyor
Fuarın açılışına Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Kırgızistan Kültür, Enformasyon ve Turizm Bakanı Sultan Rayev ve gazeteci yazar Doğan Hızlan'ı onur konuğu olarak davet ettiklerini kaydeden Yazıcı, konuşmasını şöyle tamamladı: "Bu yıl fuarda İskender Pala, Ayşe Kulin, İsmet Özel, Can Dündar, Hüseyin Gülerce, İlber Ortaylı, Esra Erol, Ahmet Ümit, Fatih Portakal, Nihat Genç, Ferhan Şensoy, Uğur Dündar, Sunay Akın, Ece Temelkuran, Kahraman Tazeoğlu ve birçok yazar söyleşi ve imza etkinliği gerçekleştirecek.
Ece Temelkuran - 06.05.2013
Ece Temelkuran Okurlarıyla Buluştu
"Düğümlere Üfleyen Kadınlar" adlı kitabıyla yeni bir çıkış yapan ünlü Gazeteci-Yazar Ece Temelkuran, Optimum Outlet Adana Alışveriş ve Eğlence Merkezi'ndeki Ada Kitap ve Müzik'te hayranlarıyla buluştu.
Ece Temelkuran - 03.05.2013
Kitaba Rakip Tanımam!
Sırada Kocaeli var Öte yandan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek 5. Kocaeli Kitap Fuarı, ‘Kâğıttan dünyaların keşfi’ temasıyla 11 Mayıs’ta başlayacak. Sanayi kenti olmasının yanı sıra gerçekleştirdiği kültür-sanat aktiviteleriyle de ön plana çıkan Kocaeli, Türkiye’nin en büyük 2’inci fuarını düzenliyor. Ayşe Kulin, Can Dündar, Sunay Akın, Hüseyin Gülerce, Ahmet Ümit, İlber Ortaylı, İsmet Özel, Ece Temelkuran, Mustafa Armağan, Murat Menteş ve daha birçok yazarı ağırlayacak olan 5.
Ece Temelkuran - 29.04.2013
Gazeteci Ece Temelkuran, Adana'ya Gidiyor
Gazeteci-Yazar Ece Temelkuran, imza gününe katılmak üzere cumartesi günü Adana'ya gidiyor.
Ece Temelkuran - 23.04.2013
Bülent Ecevit Üniversitesi Önemli Konukları Ağırlayamaya Devam Ediyor
7 Nisan 2013 tarihinde üç semavi dine ait motif ve ezgilerle tüm dünyaya kardeşlik ve barış mesajları veren Medeniyetler Korosu Konseri ve 9-12 Nisan 2013 tarihleri arasında Türkiye'nin en iyi raketlerini bir araya getiren ve BEÜ'nün ev sahipliğinde gerçekleşen Üniversiteler Arası Türkiye Masa Tenisi Şampiyonası ile büyük ilgi toplayan Bülent Ecevit Üniversitesi Bahar mevsimini Üniversitenin tamamına hakim kılan etkinlikleri ile dikkat çekiyor. Ünlü tiyatro sanatçısı Ahmet Yenilmez, yazar Ece Temelkuran, ünlü siyaset tarihçisi Doç.
Ece Temelkuran - 16.04.2013
Fazıl Say'ın Hapis Cezasına Çarptırılması
Türkiye'nin odak ülke olduğu Londra Kitap Fuarı'na katılan edebiyat dünyasının önemli isimlerinden Murathan Mungan, Ece Temelkuran, Bejan Matur ve Buket Uzuner, sanatçı Fazıl Say'a verilen hapis cezasıyla ilgili AA'ya konuştu.
Ece Temelkuran - 29.03.2013
Londra Kitap Fuarı'nda Odak Ülke Türkiye
İngiltere'nin Başkenti Londra'da bulunan Earls Court fuar alanında 15-17 Nisan'da yapılacak organizasyona, aralarında Elif Şafak, Perihan Mağden, Ahmet Ümit, Murathan Mungan, Ece Temelkuran ve Ayşe Kulin gibi yazarların bulunduğu yaklaşık 20 Türk yazarın katılması bekleniyor.
Ece Temelkuran - 29.03.2013
En Çok Satan Ve Yeni Çıkan Kitaplar
Geçtiğimiz hafta en çok okunan kitaplar listesinin başında Düğümlere Üfleyen Kadınlar ve Sokak Kedisi Bob yer alıyor.
Ece Temelkuran - 21.03.2013
Ece Temelkuran BEÜ'nün Misafiri Oldu
Ünlü yazar Ece Temelkuran, Bülent Ecevit Üniversitesi'nde 'Düğümlere Üfleyen Kadınlar' isimli söyleşi ve imza gününe katıldı.
Ece Temelkuran - 18.03.2013
Temelkuran, Zokev'in Konuğu Olacak
Gazeteci yazar Ece Temelkuran Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı'nın konuğu olarak Zonguldak'a gelecek.
Ece Temelkuran - 16.03.2013
Bu Fuarda 4 Kitap 1 Lira
Bursa 11.Kitap Fuarı kitap kurtlarını buluşturdu. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen kitap fuarı yazarları okuyucularıyla bir araya getiriyor. Geçen sene 250 bine yakın kişinin ziyaret ettiği fuar, Bursa ve ilçeleri olmak üzere on binlerce öğrencinin akınına uğruyor. Bu yıl "Kitap Baharı" temasıyla kapılarını açan fuar 17 Mart Pazar gününe kadar açık kalacak. Fuarda, Gülten Dayıoğlu,İlber Ortaylı, Üstün Dökmen, Ayşe Kulin, Can Dündar, Yekta Kopan, Ece Temelkuran, İpek Ongun,Enver Aysever, Canan Tan, Ahmet Ümit, Cemil Kavukçu, Talha Uğurluel, Necdet Neydim gibi birçok şair, yazar ve bilim insanı vatandaşlarla buluşacak.
Ece Temelkuran - 12.03.2013
Bu Fuar Kitap Kurtlarını Buluşturdu
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen kitap fuarı ünlü yazarları okuyucularıyla buluşturuyor. Geçen sene 250 bine yakın kişinin ziyaret ettiği fuar, bu yıl "Kitap Baharı" temasıyla kapılarını açtı. Fuar 17 Mart Pazar gününe kadar açık kalacak. Fuarda, Gülten Dayıoğlu,İlber Ortaylı, Üstün Dökmen, Ayşe Kulin, Can Dündar, Yekta Kopan, Ece Temelkuran, İpek Ongun,Enver Aysever, Canan Tan, Ahmet Ümit, Cemil Kavukçu, Talha Uğurluel, Necdet Neydim gibi birçok şair, yazar ve bilim insanı vatandaşlarla buluşacak.
Ece Temelkuran - 09.03.2013
Bursa Kitap Fuarı Kapılarını Açtı
Bu yıl "Kitap Baharı" temasıyla açılan fuar 17 Mart Pazar gününe kadar açık kalacak. Fuarda, Gülten Dayıoğlu,İlber Ortaylı, Üstün Dökmen, Ayşe Kulin, Can Dündar, Yekta Kopan, Ece Temelkuran, İpek Ongun,Enver Aysever, Canan Tan, Ahmet Ümit, Cemil Kavukçu, Talha Uğurluel, Necdet Neydim gibi birçok şair, yazar ve bilim insanı vatandaşlarla buluşacak.
Ece Temelkuran - 09.03.2013
Fuar Açıldı, Bursa Kitaba Doyacak
Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını okurlara açan fuara 7'den 70'e vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Çocuklarını yanlarına alan ebeveynler fuarın yolunu tuttu. Bursa'da 'kitap baharı' estirecek fuara bu yıl 270 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılıyor. Dokuz gün boyunca söyleşi, panel, şiir dinletisi, okuma saatleri ve çocuk faaliyetleri gibi 70 kültür programı ve imza günlerine 600 yazar katılacak. Gülten Dayıoğlu, İlber Ortaylı, Üstün Dökmen, Ayşe Kulin, Can Dündar, Yekta Kopan, Ece Temelkuran, İpek Ongun, Enver Aysever, Canan Tan, Ahmet Ümit, Cemil Kavukçu, Necdet Neydim gibi birçok isim fuarda okurlarıyla buluşacak.
Ece Temelkuran - 09.03.2013
"Bursa 11. Kitap Fuarı" Başladı
Bu yıl "Kitap Baharı" temasıyla açılan 17 Mart Pazar gününe kadar açık olacak fuarda, Gülten Dayıoğlu, İlber Ortaylı, Üstün Dökmen, Ayşe Kulin, Can Dündar, Yekta Kopan, Ece Temelkuran, İpek Ongun, Enver Aysever, Canan Tan, Ahmet Ümit, Cemil Kavukçu, Necdet Neydim gibi birçok şair, yazar ve bilim insanı vatandaşlarla buluşacak.
Ece Temelkuran - 08.03.2013
Bursa'da "Kitap Baharı" Başlıyor
Fuar kapsamında düzenlenecek etkinliklere Gülten Dayıoğlu, İlber Ortaylı, Üstün Dökmen, Ayşe Kulin, Can Dündar, Yekta Kopan, Ece Temelkuran, İpek Ongun, Enver Aysever, Canan Tan, Ahmet Ümit, Cemil Kavukçu, Necdet Neydim gibi birçok şair, yazar ve bilim insanı katılacak.
Ece Temelkuran - 08.03.2013
Kitap Fuarı Bursa'da Kapılarını Açıyor
Bursa'da "kitap baharı" estirecek olan fuara bu yıl 270 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılıyor. Dokuz gün boyunca söyleşi, panel, şiir dinletisi, okuma saatleri ve çocuk faaliyetleri gibi 70 kültür programı ve imza günlerinde 600 yazar okurlarıyla buluşacak. Gülten Dayıoğlu, İlber Ortaylı, Üstün Dökmen, Ayşe Kulin, Can Dündar, Yekta Kopan, Ece Temelkuran, İpek Ongun, Enver Aysever, Canan Tan, Ahmet Ümit, Cemil Kavukçu, Necdet Neydim gibi birçok isim fuarda okurlarıyla buluşacak.
Ece Temelkuran - 08.03.2013
Kitapseverler Bursa'da Buluşacak
Tüyap Kültür Fuarları Koordinatörü Deniz Kavukçuoğlu ise fuara 270 yayınevinin katılacağını belirterek, fuarın her yıl büyüdüğünü açıkladı. Fuar süresince 70 kültür, edebiyat etkinliği, serginin gerçekleşeceğini dile getiren Kavukçuoğlu, İlber Ortaylı, Ayşe Kulin, Ece Temelkuran gibi birçok ismin fuarda yer alacakağını kaydetti.
Ece Temelkuran - 06.03.2013
Sabitfikir 2. Yaşını Geride Bırakıyor
Dosya, günümüzün anarşist yayınlarını derinlemesine incelerken, toplum üzerinde yarattığı etkiye de değiniyor: "2000'lerden sonra, anarşist yayınların akışı birdenbire kesilmişti -pıt! Nedeni belirsiz. Türkiye'nin gündelik siyasete gömülmesi mi? Belki. Parlamenter siyasetin radikal solun da gündemine girmesi mi? Olabilir. Kesin olan -kesif bir karanlıktan bahsetmiyor olsak da- üç beş yıl süren bir "duraklama devri"nden geçmiş olduğumuz. Ve şimdi, 2010'larda, yine yeniden anarşist kitapların neşesine sıranın geldiği." Aysu Önen'in hazırladığı ve Sedat Girgin'in resimlediği, SabitFikir'in vazgeçilmez bölümü Kararsız Okur infografiği ise, "Edebiyatın Kurguladığı Anarşizm" başlığıyla günyüzüne çıkmış "anarşist" kitapları okurlarla tanıştırıyor. Bu ay SabitFikir, anarşizm ile dolup taşıyor! Kitap eleştirisine yön verenler! SabitFikir'in mart sayısı kitap eleştirileriyle de dopdolu! Herta Müller, Uygar Şirin, James Bowen, Raymond Roussel, H.P. Lovecraft, Özcan Yüksek, Ege Görgün, Sabri Gürses, Ned Beauman, Ece Temelkuran'ın eserlerini güvenilir eleştirmenler Aysu Önen, Melisa Kesmez, Hayati Roman, Selçuk Uygur, FikriSabit, Bedia Ceylan Güzelce, küçük İskender, Aykut Ertuğrul, A.
Ece Temelkuran - 06.03.2013
Türkiye'nin En Güçlü Kadınları
Nazlı Ilıcak'ın ardından, dikkat çeken açıklamaları ve özel hayatı ile adından söz ettiren Ayşe Özyılmazel, bin 99 haber ve yazı ile ikinci sırada yer aldı. Gündem yaratan röportajlarıyla medyanın ilgisini çeken Ayşe Arman ise, aynı rapora göre basının en fazla yer verdiği üçüncü kadın gazeteciydi. Araştırma döneminde 931 habere konu edilen Arman'ı sırasıyla, Nuray Mert, Yasemin Çongar, İclal Aydın, Neşe Düzel, Ece Vahapoğlu, Ece Temelkuran ve Sibel Eraslan izlediler.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ece Temelkuran Haberleri | Ece Temelkuran Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Ece Temelkuran haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ece Temelkuran kimdir, hayatı ve biyografisi. AVON ve Elele Yılın Kadınlarını Seçiyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 29.9.2021 02:06:46. #1.16#

title