Ece Temelkuran, Yeni Kitabı Devir ile Can Yayınları'nda! - Haberler
Haberi Paylaş

Ece Temelkuran, Yeni Kitabı Devir ile Can Yayınları'nda!

Bültenler - Haberler | Güncel
Ece Temelkuran, Yeni Kitabı Devir ile Can Yayınları'nda!

Geçmişten bugüne tüm hatıraların, hayatların, darbelerin ve sosyolojik yıkımların, hatırlanmayan ya da unutulmaya mahkûm kılınanların romanı, Devir.

Ece Temelkuran'ın Devir isimli yeni romanı, Ankara'da, 1980 Mayıs'ının son günlerinde başlıyor. Devir'de, Ankara mahalleleri, meyhaneleri, sokakları, parkları belirgin bir yer tutsa da kitap "bir Ankara romanı" değil. Devir, Türkiye tarihinin en kritik dönemlerinden birini arka plana alıp, o günleri iki çocuğun dilinden, aklından ve duygularından anlatan, özel bir roman: Ayşe sekiz yaşında, annesi ve babası 12 Mart darbesinden sonra evlenmiş, orta sınıf bir ailenin çocuğu... En yakın arkadaşı Ali ise bir gecekondu mahallesinde yaşıyor. Bu iki yakın dostun tanıştıkları günden itibaren tek bir amacı vardır: Kuğulu Park'taki kuğuları kurtarırlarsa "devrimci abiler ve ablaların" ölmelerini engelleyeceklerini düşünmekte, bunu gerçekleştirmek için planlar yapmaktadırlar…

Unutmamak ile hatırlamak aynı şey midir? Yaşananlar, yani "hayat" yeni devirlere, kuşaklara nasıl geçer? Hangi izleri bırakır?

Devir, tüm bu soruları, bir kez daha unutulmaması için, zihinlere kazımak üzere burada!

Aynı anda e-kitapta!

Ece Temelkuran'ın yeni romanı Devir, aynı anda hem basılı hem de e-kitap olarak okurlara sunuldu. Can Yayınları'nın 2014 sonu itibariyle "Aynısının Yarısı" sloganıyla duyurduğu yeni e-kitap fiyat politikasına göre tüm e-kitaplar, basılı kitabın yarı fiyatına satılmaya devam ediyor. e-kitap satan tüm sitelerde Devir, özel fiyatıyla yerini aldı!

Bültenler - Son Dakika Haberleri
500
title