Ece Erken Evini Yaptırdığı Mimar Komşusuyla Mahkemelik Oldu

Ece Erken Evini Yaptırdığı Mimar Komşusuyla Mahkemelik Oldu

18.09.2018 08:59 | Son Güncelleme: 18.09.2018 08:59

Sunucu Ece Erken, evinin tasarımını yaptırdığı mimar komşusuna ücretini ödemeyince mahkemelik oldu. Erken'in sosyal medya üzerinden komşusu mimar Barahya'ya hakaret ettiği gerekçesiyle dava açıldı.

Ece Erken, evini dekore eden mimar Jale Barahya hakkında sosyal medyada 'Ben dolandırıldım, siz dolandırılmayın' diye paylaşımda bulundu. Mimarın şikayeti sonrası Erken hakkında 2.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMINDAN DOLAYI DAVA AÇILDI

Ünlü sunucu Ece Erken, evinin dekorasyonunu yapan mimar komşusu Jale Barahya hakkında sosyal medya hesabından 'Ben dolandırıldım, siz dolandırılmayın' diye paylaşımda bulundu. Mimarın şikayeti sonrası Erken hakkında dava açıldı. İddiaya göre, mimar Barahya ile Erken, Ortaköy'de komşuydu. Erken, Barahya'nın evini çok beğenince kendi evinin dekorasyonu için Barahya'ya ait Arta İç Mimarlık şirketiyle anlaştı. Ancak Erken, dekorasyon ücretini ödemedi. Barahya da, ona alacak davası açtı. Mahkeme 25 Nisan 2017 tarihli kararında Barahya'yı haklı buldu ve Erken'in 145 bin 464 lira ödemesine karar verdi.

MİMAR ECE ERKEN HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Sabah'ın haberine göre, Erken kararın ardından dolandırıldığını söyleyerek 'Haram, zıkkım olsun alınan fazla paralar' diyerek paylaşım yaptı. Barahya, Erken'in aleyhine yaptığı açıklamalar nedeniyle 15 bin liralık tazminat davası açtı. Erken'in açıklamalarına devam etmesi üzerine de korunmak için tedbir kararı verilmesini istedi. Mahkeme, Erken'in bir ay süreyle Barahya'ya şiddet tehdidi, hakaret, aşağılamayı içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına karar verdi. Barahya, hakaret ve iftira nedeniyle de Erken hakkında suç duyurusunda bulundu. Soruşturma, geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Barahya, Erken'le uzlaşmak istemeyince ünlü sunucu hakkında hakaret suçundan 2.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Ece Erken Evini Yaptırdığı Mimar Komşusuyla Mahkemelik Oldu

Kaynak: Diğer

Haber Yorumları (7)
ADINIZI YAZIN: sakin ol.
OBJEKTİF VE NESNEL: Koskoca Ece erken komşusuyla kavga etmiş... Ece erken çok önemli bir şahsiyet. Türkiye için katkısı büyük. O yüzden Ece erkenin haberlerini hiç kaçırmam yakinen takip ederim....şahsı muhterem ece erken...
ANONİM: nihat doğana yaptığının karşılığımı acep :D keşke onunla uğraşacağına borcunu ödeseydi
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title