Ecdada Mektup Yarışması
Haberler » Yerel » Haber

Ecdada Mektup Yarışması

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan “Ecdada Mektup” adlı yarışmada 50 bin kişinin mektubuna ulaşılması hedefleniyor.

Ecdada Mektup Yarışması

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan "Ecdada Mektup" adlı yarışmada 50 bin kişinin mektubuna ulaşılması hedefleniyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığının tarafından gençlerin milli ve manevi duygularını canlı tutarak; tek vatan, tek bayrak ve tek millet inancı ile dili doğru, etkin bir şekilde kullanmasını teşvik ederek okuyan düşünen ve yazan gençliğin oluşmasına katkı sağlamayı amaçlayan Ecdada Mektup adlı yarışmada bu yıl 50 bin gencin mektubuna ulaşılması hedefleniyor. Konu ile ilgili olarak İHA Muhabirine açıklamalarda bulunan yarışma editörü Hasan Gönültaş, "Söz konusu yarışmaya 14-29 yaşları arasında gençlerimiz, 03 Ocak - 28 Mart 2014 tarihleri arasında elektronik başvuru formunu doldurarak başvuracaklardır. Bu doğrultuda Ecdadımız, (Mustafa Kemal Atatürk, Fatih Sultan Mehmet, Mehmet Akif Ersoy, Necip Fazıl Kısakürek, Nazım Hikmet, Hz Mevlana, Yunus Emre) Kurtuluş Savaşı, Çanakkale-Malazgirt Zaferi konu başlıklarında "Gençlerden Ecdada Mektup Yarışması'nın ikincisini düzenliyoruz. Geçtiğimiz yıl düzenlenen yarışmaya 25 bin genç arkadaşımız mektup yollamıştı. Bu yıl ki hedeflerimizde bu sayının iki katını aşarak 50 bine ulaşmasıdır" dedi. 2013 yılında düzenlenen yarışmaya Bartın'dan çok az sayıda bir katılım olduğunu ifade eden Gönültaş,"Geçtiğimiz yıl yarışmaya Bartın'dan katılım çok azdı. Tüm illerimizden olduğu gibi Bartın'dan da gençlerimizin böylesine anlamlı bir yarışmada olmasını isteriz" diye konuştu.

Üç kategoriden oluşan yarışmada Genel Müdürlüğe ulaşan mektuplar değerlendirilip dereceye giren ilk üç kişiye tablet bilgisayar, akıllı telefon ve bakanlık kitap seti ödüllerinin verileceği belirtildi. - BARTIN