Ebso Meclis Başkanı Yorgancılar: "Araştırmalar Piyasaların Kriz İçinde Olduğunu Gösteriyor"

Ebso Meclis Başkanı Yorgancılar: "Araştırmalar Piyasaların Kriz İçinde Olduğunu Gösteriyor"

Ege Bölgesi Sanayi Odası (Ebso) Meclis Başkanı Ender Yorgancılar, Son Günlerde Değişik Sektörlerde Yaptırdığı Araştırmaların Piyasaların Kriz İçinde Olduğunu Gösterdiğini Savundu.

Ebso Meclis Başkanı Yorgancılar:

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Meclis Başkanı Ender Yorgancılar, son günlerde değişik sektörlerde yaptırdığı araştırmaların piyasaların kriz içinde olduğunu gösterdiğini savundu.

EBSO Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan Yorgancılar, ekonomik sorunlar için tedbir alınmasını istedi. Yorgancılar, ''Araştırmalarım maalesef piyasaların bir kriz içinde olduğunu belirtiyor'' dedi.

Yorgancılar, esnafın bankalardan kredi kullanmakta zorlandığını belirterek, piyasalarda çek ve senetlerin ödenmediğini, satışların ise yok denecek kadar az olduğunu tespit ettiklerini kaydetti. Yorgancılar, şöyle dedi: "Ülkenin nereye gittiği belli ama tedbir alınmıyor. Çünkü, gündemde ekonomi yok, parti kapatma var, 301. madde var. Türk ekonomisi dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmek istiyorsa düzenli olarak yüzde 8-9'luk büyüme gerçekleştirmek zorunda. Türkiye bir başka krizi daha kaldırabilecek durumda değil. Gerekli tedbirlerin alınması lazım."

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Taşkın ise dünyadaki krizin Türkiye'yi de etkilediğinin altını çizerken, yurt içindeki gelişmelerin ekonomiyi daha büyük etkilediğini söyledi. Ekonomik gelişmeler nedeniyle geçen sene sonunda 2008 yılı için konulan hedeflerin tutturulamayacağını ifade eden Taşkın, meclis üyelerini banka kredileri konusunda da uyardı. Taşkın, ''Önümüzdeki günlerde doğacak en önemli konu kredi. Bu nedenle ileriye dönük kredilerinizi yeniden yapılandırın'' dedi.

Geçtiğimiz günlerde EBSO Yönetim Kurulu'ndan istifa eden Haluk Tezcan ve Hüseyin Şairoğlu'nun yerine yönetim kurulu üyeliğine, yedek üyeler Eyüp Sevimli ve Şener Gencer getirildi. Yönetim kurulu üyelerinin kararıyla Tezcan'dan boşalan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevi de Ufuk Akgün'e verildi.