Ebru Şimşek Gözaltına Alındı

Ebru Şimşek Gözaltına Alındı

Ebru Şimşek, Kadıköy'de Kendisini Çevirerek Evraklarını Soran Polis Ekipleri ile Tartıştı.

Ebru Şimşek Gözaltına Alındı

EBRU ŞİMŞEK, KADIKÖY'DE KENDİSİNİ ÇEVİREREK EVRAKLARINI SORAN POLİS EKİPLERİ İLE TARTIŞTI.

Evrakları eksik ve camlarında siyah film olduğu için aracı bağlanan Şimşek, polis ekiplerine hakaret etmek suçundan gözaltına alındı.

Olay Bağdat Caddesi Selami Çeşme ışıklarda meydana geldi. Cadde üzerinde seyir halinde ilerleyen bir polis ekibi, durumundan şüphelendiği bir aracı takibe aldı. Ebru Şimşek'in kullandığı ve yanında kardeşi Bihter Şimşek'in de bulunduğu 34 EM 601 plakalı Opel Vectra marka otomobil polis tarafından durduruldu. Polis ekipleri Şimşek'ten evraklarını talep ederek, kontrol etmek istediklerini söyledi. Evraklara bakan polis ekipleri aracın muayenesinin en son 2005 yılında yapıldığını ve aracın camlarının siyah film ile kaplı olduğunu fark etti. Şimşek kendisine söylenenler karşısında bir anda sinirlenerek bu durumun trafik polislerince yapılması gerektiğini, kendilerini ilgilendirmediğini söyledi.

Polis ekipleri ise yapılan kontrol sırasında bütün bunların da denetlendiğini ve aracının bağlanması için trafik ekiplerini çağıracağını belirtti. İyice sinirlenen Şimşek'in polis ekiplerine 'Siz kimsiniz? Ben Adnan Hoca ile uğraşmış bir insanım. Siz benimle uğraşamazsınız. Sizler şu anda benim haklarımı gasp ediyorsunuz. Buna hakkınız yok' dediği iddia edildi. Hakaretler sonrasında polis ekipleri Ebru Şimşek'ten davacı olduklarını söyleyerek, kendisini ve yanında bulunan kardeşi Bihter Şimşek'i ifadeleri alınmak üzere Kadıköy Merkez Karakolu'na götürdü. Karakol girişinde görüntülenen Şimşek, basın mensuplarına, 'Ben gereken açıklamayı yapacağım siz merak etmeyin' dedi.