Eastwood'un Filmine Gösterime Girmeden Ödül Yağmuru

Eastwood'un Filmine Gösterime Girmeden Ödül Yağmuru

ABD'li Ünlü Oyuncu ve Yönetmen Clint Eastwood'un Son Filmi 'Letters From Iwo Jima', Gösterime Girmeden Ödül Üstüne Ödül Alıyor.

Eastwood'un Filmine Gösterime Girmeden Ödül Yağmuru

ABD'li ünlü oyuncu ve yönetmen Clint Eastwood'un son filmi ''Letters from Iwo Jima'', gösterime girmeden ödül üstüne ödül alıyor.

Merkezi New York'taki Ulusal Eleştiri Kurulu (National Board of Review) tarafından geçen hafta yılın filmi seçilerek onur ödülüne layık görülen film, son olarak Los Angeles Film Eleştirmenleri Derneği'nden de 1'i yılın filmi olmak üzere 2 ödül kazandı.

''Letters from Iwo Jima'', Amerikan Film Enstitüsü'nün ''Yılın En Başarılı Filmleri'' listesinde de ilk 10'da yer aldı. Enstitünün bilim adamları, oyuncular ve eleştirmenlerden oluşan 13 kişilik jürisinin listesinde yer alan diğer filmler ise şöyle sıralanıyor; ''United 93'', ''Borat'', ' 'Babel'', ''The Devil Wears Prada'', ''Dreamgirls'', ''Half Nelson'', ''Happy Feet'', ''Inside Man'' ve ''Little Miss Sunshine''.

Oscar ödüllü Eastwood'un 2. Dünya Savaşı'nı konu alan 2. filmi olan ''Letters from Iwo Jima'', eleştirmenlerin hayli başarılı bulduğu ''Flags of Our Fathers''ın ardından, savaşı Japon bakış açısından anlatan bir film olma özelliği taşıyor.

Film, ABD'de 20 Aralık'ta gösterime girecek.

Kaynak: AA