E-80 Karayolu'nda Roketatarlı Saldırı

E-80 Karayolu'nda Roketatarlı Saldırı

Erzincan-erzurum E-80 Karayolu'nda, Teröristler Tarafından Güvenlik Güçlerine Roketatarla Taciz Ateşi Açıldı. Olay Sırasında Yoldan Geçen Bir Yolcu Otobüsü de Saldırıdan Kıl Payı Kurtuldu.

E-80 Karayolu'nda Roketatarlı Saldırı

Erzincan-Erzurum E-80 Karayolu'nda, teröristler tarafından güvenlik güçlerine roketatarla taciz ateşi açıldı. Olay sırasında yoldan geçen bir yolcu otobüsü de saldırıdan kıl payı kurtuldu.

Edinilen bilgiye göre, olay E-80 Karayolu'nun Sansa Deresi mevkiinde saat 21.00 sıralarında meydana geldi. Erzincan'dan Erzurum istikametine doğru seyreden Erzincan Emniyet Müdürlüğü Özel Hareket Şube Müdürlüğü'ne ait araca, yolun dağlık kesiminde pusu kuran bir grup terörist tarafından roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırı sırasında güvenlik güçlerine ait araçta maddi hasar meydana gelen gelirken, araçtaki güvenlik güçleri saldırıdan yara almadan kurtuldu.

Olay sırasında bölgeden geçen bir yolcu otobüsü de saldırıdan kıl payı kurtuldu. Askeri araçla aynı anda yoldan geçen ve içerisinde 54 yolcu bulunan Davut Kaplan yönetimindeki 34 DM 3227 plakalı yolcu otobüsünde herhangi bir hasar meydana gelmedi. Yolcu otobüsü, şoförün aracın farlarını söndürüp bir bekledikten sonra yoluna devam etti. Erzurum'dan Mersin'e gittiği öğrenilen yolcu otobüsü, Erzincan şehirler arası otobüs terminalinde kısa bir mola verdi. Otobüsten inen yolcuların yaşadığı korku dolu anlar

yüzlerinden okunurken, bir yolcu, olayın Erzincan'a yaklaşık 50 kilometre kala meydana geldiğini, olaydan sonra güvenlik güçlerine bilgi verdiklerini söyledi. Yolcu otobüsü terminaldeki kısa molanın ardından yoluna devam etti.

Yolcu otobüsünün bağlı olduğu firmanın Erzincan'daki yetkilisi Erol Akça ise, saldırının güvenlik güçlerine yönelik gerçekleştirildiğini belirterek, otobüsün saldırıda isabet almadığını vurguladı.

Erzincan Vali Vekili Kubilay Ant da, Sansa Deresi mevkiinde teröristler tarafından polis aracına roketatarlı taciz ateşi açıldığını doğruladı. Olayda herhangi bir can kaybı ve yaralananın olmadığını kaydeden Vali Vekili Kubilay Ant, güvenlik güçlerinin bölgedeki çalışmalarının devam ettiğini dile getirdi.

(İS-SN-SN-Y)

Kaynak: İHA