DYP Kilis İl Divan Toplantısı

DYP Kilis İl Divan Toplantısı

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkan Yardımcısı Aykut Kuranel, Partilerinin Tüm İllerde İl Divan Toplantısı Yaparak Seçime Hazırlandığını Söyledi.

DYP Kilis İl Divan Toplantısı
17.03.2007 16:49 | Son Güncelleme: 17.03.2007 16:49

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkan Yardımcısı Aykut Kuranel, partilerinin tüm illerde İl Divan Toplantısı yaparak seçime hazırlandığını söyledi.

DYP Kilis İl Divan Toplantısı, Park Düğün Salonu'nda yapıldı. Toplantıya DYP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Kuranel, DYP İl Başkanı Mehmet Vakıf Şarkbay, DYP 20 Dönem Milletvekili Hannan Özüberk, Musabeyli Belediye Başkanı Ayhan Yılmaz, Elbeyli Belediye Başkanı İsmail Kördeve, Merkez İlçe Başkanı Metin Karakuş, Elbeyli, Musabeyli, Polateli İlçe Başkanları, il ve ilçe teşkilatlarının yönetim kurulu üyeleri, belediye eski başkanları, bazı muhtarlar ve partililer katıldı.

Toplantıda Divan Başkanlığı'na DYP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Kuranel seçildi. DYP Kilis İl Başkanı Mehmet Vakıf Şarkbay, toplantıda yaptığı konuşmada, DYP'nin Kilis'te bir yumruk gibi olduğunu belirterek, "DYP'de küskünlük sona ermiştir. Tek başımıza iktidara yürüyoruz. 'DYP Kilis'te, 3-5 parça oldu' diyenlere aldırış etmeden partimizdeki tüm küskünleri, dargınları bir araya getirerek bütünleştik. İnşallah ilk genel seçimlerde en az bir milletvekili çıkaracağız. DYP Türkiye'de olduğu gibi Kilis'te de iktidara yürüyor" diye konuştu.

DYP Genel Başkan Yardımcısı Kuranel, İl Divan Toplantıları'nda alınan sonuçları ve alınan kararları Genel Başkan Mehmet Ağar'a bir rapor halinde sunduklarını belirterek, "Genel seçimlerde tek başımıza iktidara gelmek için hep birlikte gece gündüz demeden çalışmalıyız. Aramızdaki kırgınlık dargınlıkları bir yana bırakarak, 'Kır At'ı tekrar şahlandıralım. Türkiye'yi lider ülke yapmak için DYP'lilerin aralarında güç birliği yapmaları gerekiyor. Türkiye ve dünyada sözü dinlenen bir Türkiye için Mehmet Ağar yönetiminde bir hükümet kurulması gerekiyor. Sayın genel başkanımız ve parti yönetimleri Türkiye'yi karış karış gezerek halkımızın sorunlarını dinliyor. İktidar yakındır arkadaşlar. El ele vererek bu ülkeye kurtaracağız" dedi.

Kilis İl Divan toplantısı daha sonra basına kapalı olarak sürdü.

(MAD-GS-MEF-Y)

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title