Düziçi'nde 34 Çiftçiye Yarı Hibeli Ekipman Desteği

Düziçi'nde 34 Çiftçiye Yarı Hibeli Ekipman Desteği

Düziçi'nde 34 Çiftçiye Yarı Hibeli Ekipman Desteği
CHA - Haberler | Yerel

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında 34 çiftçiye, maliyetinin yarısı hibe olan makine ve ekipman teslim edildi.

Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya koyulan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında 34 çiftçiye, maliyetinin yarısı hibe olan makine ve ekipman teslim edildi. Bu amaçla Düziçi Öğretmenevi bahçesinde düzenlenen törene AK Parti milletvekileri Durdu Mehmet Kastal ve Suat Önal, Osmaniye Valisi Mehmet Oduncu, Vali Yardımcısı Mehmet Öz, Düziçi Kaymakamı Mustafa Koç, Belediye Başkanı Ökkeş Namlı, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, kurum amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle çiftçiler katıldı.

Törende konuşan İl Müdürü Sağlam, söz konusu projenin tarım sektörünün ihtiyaç duyduğu alet ve makine altyapısının güçlendirilmesi amacı taşıdığını söyledi. Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında ilçedeki üreticilere bu yıl mibzer, pülverizatör, zeytin hasat makinesi ve bahçe el traktörü gibi 34 çeşit makine ve ekipman desteği sağladığını kaydetti.

Tören, makine ve ekipmanların çiftçilere teslim edilip incelenmesiyle sona erdi.

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title