Düzey Haberleri

Düzey haber, Düzey son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Düzey - Bugün
İsrail'den Dubai'ye uçuşlar 2021 başında başlayacak
Dün, BAE'den İsrail'e yapılan ilk üst düzey ziyarette, iki ülke arasında vize muafiyeti anlaşmasının da aralarında bulunduğu 4 anlaşma imzalanmıştı.
Düzey - Dün
Esed rejiminin ABD yönetiminden tutsak vatandaşlarını serbest bırakma karşılığında taleplerde bulunduğu iddiası
Amerikan Newsweek dergisinin Lübnanlı yetkililere dayandırdığı haberinde, Lübnan Kamu Güvenliği Genel Müdürlüğü Abbas İbrahim'in geçen haftaki Washington ziyaretinde Şam'dan ABD yönetimine bir teklif götürdüğü iddia edildi. Washington'da iş ziyaretinde bulunduğu belirtilen İbrahim'in Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'brien ile yaklaşık 4 saat civarında görüştüğü belirtilen haberde, Lübnanlı yetkilinin çantasında Tice ve Kamalmaz'a yönelik bilgi olduğu öne sürüldü. Esed rejiminin 2012'de Suriye'de kaybolan Amerikalı gazeteci Tice ve 2017'de kaybolan fizyoterapist Kamalmaz'ın serbest bırakılması karşılığında Washington'dan 2011'den bu yana Esed'e uyguladığı yaptırımları gevşetmesi ve ülkenin güneydoğusunda bulunan El Tanif askeri üssündeki Amerikan askerlerinin geri çekilmesini istediği ileri sürüldü. ABD'den henüz resmi bir açıklama gelmedi ancak Washington yönetiminin uzun bir süredir çeşitli kaynaklar üzerinden Tice ve Kamalmaz konusunda Esed rejimine ulaştığı biliniyor. ABD yönetiminin Tice, Kamalmaz ve bir deniz subayının serbest kalmasını sağlamak üzere Esed rejimi ile üst düzey gizli bir görüşme yaptığı iddia edilmişti.
Düzey - Dün
BAE, İsrail'de büyükelçilik açmak için resmi talepte bulundu
İsrail Dışişleri Bakanı Gabi Ashkenazi, BAE'den İsrail'e yapılan ilk üst düzey ziyaretteki heyetle çalışma yemeğinde bir araya geldi.
Düzey - Dün
İsrail-BAE ortaklığında "Abraham Kalkınma Fonu" kuruldu
BAE'den İsrail'e yapılan ilk resmi üst düzey ziyaret kapsamında, iki ülke arasındaki anlaşmalar için düzenlenen imza töreninde konuşan ABD Uluslararası Kalkınma Finansmanı Kurumu CEO'su Adam Bonner, İsrail ile BAE ortaklığında kurulan Abraham Kalkınma Fonu'nun merkezinin Kudüs'te olacağını söyledi.
Düzey - Dün
Sri Lanka Yüksek Mahkemesinden "anayasa değişikliğinin referanduma götürülmesi gerektiği" kararı
Sri Lanka Yüksek Mahkemesi, daha önce cumhurbaşkanının bakanları görevden almasına veya atamasına, kilit kurumlara üst düzey bürokratlar getirmesine izin veren tartışmalı değişiklik önerilerine itiraz etmemişti.
Düzey - Dün
Ermenistan'ın füze saldırıları açık savaş suçu
Azerbaycan ve Türk istihbarat toplulukları -hem servisler hem de think-tank'lerden oluşan açık kaynak istihbarat çevreleri- sivil katliamında dahli olan Ermeni füze kuvvetlerinin emir-komuta zincirini isim isim takip etmelidir. Bireysel sorumluluk, savaş suçlarının en kritik yönü olmaya devam ediyor ve bu suçlar herhangi bir zaman aşımına da tabi değil. Balistik füzelerle kasıtlı ve sistematik olarak nüfus merkezlerini hedef almak tam anlamıyla bir savaş suçu örneğidir. Bir lançer komutanından en üst düzey generallere kadar emir-komuta zincirindeki her bir Ermenistan personelin ismi uluslararası yayınlarla ifşa edilmelidir.
Düzey - Dün
FETÖ'nün emniyet yapılanmasına operasyon
Başsavcılıktan yapılan açıklamada, Terör Suçları Soruşturma Bürosunca verilen talimata istinaden yürütülen çalışmalar neticesinde, örgütsel kodlamalarında üst düzey örgüt mensubu oldukları anlaşılan, haklarında FETÖ üyesi olduklarına dair ifade ve teşhis tutanağı bulunan, ByLock kullandıkları belirlenen, bu şekilde FETÖ/PDY'nin emniyet yapılanması içerisinde yer alan 9 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldığı bildirildi.
Düzey - Dün
Aralarında yüksek rütbelilerin de bulunduğu 14 Husi çatışmalarda öldü
Husilere bağlı SABA haber ajansının haberine göre, 14 subay için Sana'da düzenlenen cenaze törenine üst düzey yetkililer de katıldı.
Düzey - 19.10.2020
ABD ve BAE "Stratejik Diyalog Çalışması" altında kapsamlı iş birliği başlatıyor
Görüşmelerde, Mike Pompeo'ya ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross'un eşlik edeceği kaydedilirken, Al Nahyan'ın yanında ise BAE'li bazı üst düzey yetkilinin bulunacağı bildirildi.
Düzey - 19.10.2020
İki bakanın da yer aldığı BAE heyeti İsrail'i ziyaret ediyor
Geçen ay imzalanan ilişkileri normalleştirme anlaşmasının ardından BAE'den İsrail'e yapılacak ilk üst düzey resmi ziyarette iki ülke arasında ticaretin geliştirilmesi için bir dizi anlaşmanın imzalanacağı kaydedildi.
Düzey - 19.10.2020
Son dakika haberi! Tunus'ta başbakan, valilere sokağa "çıkma yasağı" uygulama yetkisi verdi
Tunus Başbakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre Meşişi, İçişleri Bakanı Tevfik Şerafeddin ve üst düzey güvenlik yetkilileriyle başkentteki Kasba Başbakanlık Sarayı'nda bir araya geldi.
Düzey - 19.10.2020
2020 ABD Başkanlık Seçimleri: Ufukta Biden görünüyor
Haines ve Smith'in her ikisi de Obama yönetiminde üst düzey vazifeler deruhte ettiler; Avril Haines, her iki görev de Obama döneminde olmak üzere, CIA'in müdür yardımcılığı ve Ulusal Güvenlik danışman yardımcılığında bulundu.
Düzey - 19.10.2020
İran'ın Karabağ siyaseti Tebriz sokaklarını zorluyor
Tebriz'deki gösteriler İran'da konu her ne olursa olsun halk gösterileri her zaman kırmızı çizgi sayılır. Sokak gösterileri ancak ve ancak yönetimin onayı veya daha doğrusu eliyle yapılabilir. Örneğin her sene 24 Nisan'da başkent Tahran'da sözde "Ermeni Soykırımı" adı altında gerçekleşen anma törenleri ve yürüyüşlerin en üst düzey onay ve iradesi olmadan hayata geçmesini düşünmek fazlasıyla saflık olur.
Düzey - 19.10.2020
Migros, Lead Network Avrupa'nın "Ceo Taahhüdü"ne imza attı
Migros Ticaret A.Ş. İcra Başkanı Özgür Tort, "LEAD Network'ün 'üst düzey görevlerde kadın yönetici oranını artırma'yı hedefleyen 'CEO Taahhüdü'ne Migros adına imza atmaktan büyük mutluluk duyuyorum.
Düzey - 19.10.2020
Dijital Dönüşüm Merkezi, 149 KOBİ'nin yol haritasını çıkardı
İnsan kaynakları alanında alınan aksiyonlara göre, KOBİ'lerin yüzde 62'si bordro işlemlerinde yazılıma geçti, işe alım süreçlerine yönelik özel bir yazılım kullanma oranı ise yüzde 3 düzeyinde kaldı.
Düzey - 19.10.2020
Poco X3 NFC, n11.com'da
Kullanıcıların telefonun tüm özelliklerinden faydalanabilmelerini sağlamak için orta düzey kullanımda iki günden fazla kullanım sağlayan 5.
Düzey - 19.10.2020
Üst düzey Beyaz Saray yetkilisinin rehine müzakereleri için Suriye'ye gittiği iddiası
ABD Başkanı Donald Trump'ın Yardımcı Asistanı ve Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Terörle Mücadele Direktörü Kash Patel'in, Suriye rejiminin rehin tuttuğu iki Amerikalının salıverilmesi için Şam'ı ziyaret ettiği öne sürüldü.
Düzey - 19.10.2020
Azerbaycan'a destek için pedal çevirdiler
"Uluslararası toplumdan yine hiçbir ses çıkmıyor" Ermenistan'ın son saldırılarıyla bölgede barışın ve huzurun önündeki en büyük tehdit olduğunu dile getiren Kale, şunları kaydetti: "Bir kere daha tüm dünyaya her zaman olduğu gibi bugün de tüm imkanlarımızla Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanındayız. Ermenistan bugün de bu tavrını sürdürüyor ve sivillere yönelik çok sayıda füzeli saldırı gerçekleştiriyor. Bu saldırılar karşısında uluslararası toplumdan ise yine hiçbir ses çıkmıyor. Birleşmiş Milletler, 1993 yılı sonuna kadar Ermenistan'ın işgallerini kınayan 822, 853, 874 ve 884 sayılı kararları aldı, ancak Ermenistan bu kararların hiçbirine uymadı. 12 Temmuz 2020 tarihinde ise Ermenistan bu defa Azerbaycan'ın Tovuz bölgesine saldırdı. Saldırılarda biri general, üçü üst düzey rütbeli asker olmak üzere toplam 11 kişi şehit oldu.
Düzey - 18.10.2020
OİB'den Rusya'da Türk otomotiv sektörü tanıtımı
Birlikten yapılan açıklamaya göre, OİB'in Türkiye'nin Rusya'ya olan yıllık 528 milyon dolar otomotiv ihracatını artırmak amacıyla katılım sağladığı etkinlikte, çok sayıda ana ve tedarik sanayi üreticilerinin yanı sıra ilgili hizmet kuruluşlarından üst düzey isimler de yer aldı.
Düzey - 18.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2015 - Gazze ablukasını kırmak için yola çıkan Mavi Marmara gemisinde şehit edilen Furkan Doğan'ın ailesi, dönemin İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak'ın cezalandırılması talebiyle ABD'de hukuk davası açtı. Türk vatandaşlığının yanı sıra ABD vatandaşlığı da bulunan Doğan'ın ailesinin açtığı dava, bugüne kadar ABD'de İsrailli üst düzey yetkiliye açılmış ilk dava özelliğini taşıyor.
Düzey - 18.10.2020
İsrail'den Bahreyn'e ilk ticaret heyeti ziyaret gerçekleştirecek
Netanyahu, Bahreyn'e gidecek heyetin üst düzey ülke yetkilileri ve ABD'lilerle yapacakları görüşmelerde havacılık, ulaştıma, teknoloji, sanayi, ticaret, finans, turizm, tarım, diplomatik ilişkiler, sağlık ve kültür konularını ele alacaklarını kaydetti.
Düzey - 17.10.2020
Rusya Başsavcısı Igor Krasnov'dan Japonya'nın kuzeyindeki tartışmalı takımadalara ziyaret
NHK'ye göre, Acil Durumlar Bakanı Yevgeny Zinichev'in ağustosta Kunaşiri'ye yaptığı ziyaretten beri takımadaları ilk kez üst düzey Rus bürokrat ziyaret ediyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Düzey Haberleri | Düzey Haber - Haberler - Düzey haberleri, son dakika düzey haber ve gelişmeleri burada. İsrail'den Dubai'ye uçuşlar 2021 başında başlayacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 11:43:55. #1.15#
title