Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman: Onur ve Burak'ta Çok Emeğim Var

Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, "Onur ve Burak'ta çok emeğim var. Burak Yılmaz'ın Trabzonspor'a alınma noktasında katkım herkesten fazladır. Hiçbir oyuncuyu kaybetme lüksümüz yok." dedi.

Karaman, Türkiye Spor Yazarları Derneği Trabzon Şubesi'ni ziyaret ederek, TSYD Şube Başkanı Selçuk Kılıç ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi, "Spor Masası" programına katıldı. Bordo-mavili takımın teknik direktörü, Evkur Yeni Malatyaspor maçı sonrasında kadro dışı bırakılan Onur Recep Kıvrak ve Burak Yılmaz konusuna değinerek, şu ifadeleri kullandı:

"Onur Kıvrak ve Burak Yılmaz konusu gündem olmaya müsait konular. Uzun yıllarımı Trabzonspor'da geçirdim, beni tanıyacak kadar insanlara zaman vermişimdir diye düşünüyorum. Öncelikle kin ve intikam duygusu benden uzaktır. Bizim bu yapı içerisinde olmamız mümkün değil fakat hayata bakışımız da hep büyük bir ciddiyet içerisinde olmuştur. Annemiz, babamız bizi o kültürle büyüttüler. Elbette ki hayata dair bir duruşumuz var ama insanoğlu acizdir. Alacağımız her karar insana dair olmalı. Keşke olmasaydı, o söylemler ve eylemler yaşanmasaydı."

"ONUR VE BURAK'TA ÇOK EMEĞİM VAR"

Ünal Karaman, sadece Trabzonspor'da değil, temsil ettiği her kulübün menfaatleri için hamleler yaptığının altını çizerek, şöyle devam etti: "Hiçbir oyuncuyu kaybetme lüksümüz yok. Onur ve Burak'ta çok emeğim var. Burak Yılmaz'ın Trabzonspor'a alınma noktasında katkım herkesten fazladır. Onur Kıvrak'ın, geldiğinde Manisa kulübüyle ödeme, gönderilme durumları varken kulüpte kalması noktasında ve gelişmelerinde ciddi katkılarım olduğunu düşünüyorum. Burada bir hayal kırıklığı ve küskünlük yaşayacaksak ağabeyleri olarak benim yaşamam lazım. Biz gönüllülük esaslı hizmet veriyoruz. Onun için bazen bizi büyütecek olan şeylerin, maddi ve dünyalık kazanımlar olmadığını görmemiz lazım. İleride, geriye hoş bir seda bırakacak bir gönül yaratmamışsanız, o gönüllerde geleceğe adım atmamışsanız başarılı olamamışsınızdır. Birçoğumuz orta ve fakir ailelerin çocuğuyduk. Maddi değerler bizim insani değerlerimizi kaybettirmemeli. Kırgınlık varsa ben bu kırgınlığı yürekten hissediyorum."

"PEREİRA İSTEDİĞİ İÇİN SOSA BİRİNCİ KAPTANIMIZ OLDU"

Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, takım kaptanlığı konusuna da açıklık getirerek, sözlerini şöyle tamamladı:"Daha önceki dönem içerisinde de bir kaptanlık hususu olmuştu. Sosa ve Pereira'nın kaptanlığı gündeme gelmişti. Pereira için bir beklenti vardı. Kendisiyle konuştuk ve Pereira da istediği için Sosa birinci kaptanımız oldu. Pereira da ikinci kaptanımız. Gençlerimiz ve geleceğimiz örnek alsın diye de Yusuf'u üçüncü kaptanımız yaptık."

Kaynak: AA
YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.