Düzce'de Umutevi Açıldı

Düzce'de Umutevi Açıldı

Düzce Belediyesi ve televizyon yapımcısı Esra Erol işbirliği ile gerçekleştirilen Umutevi'nin açılışı gerçekleşti.

Düzce'de Umutevi Açıldı

Düzce Belediyesi ve televizyon yapımcısı Esra Erol işbirliği ile gerçekleştirilen Umutevi'nin açılışı gerçekleşti.

Esra Erol işbirliği ile açılan Düzce Belediyesi Umutevi Koordinasyon Merkezi açılış töreni film platosunda gerçekleşti. Açılışa düzce Valisi Vasip Şahin, AK Parti Düzce Milletvekili Fevai Arslan, Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, Televizyon yapımcısı Esra Erol ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kadın programı yapımcısı ve sunucusu Esra Erol'un öncülüğünde yürütülen Umutevleri Projesi kadınlara kişisel ve aile içi sorunlarına karşı destek olacak. Düzce Belediyesi de sosyal sorumluluk projesi kapsamında Umutevleri projesine katıldı.

Esra Erol, "Umut evlerinde ücretsiz danışmanlık hizmetleri vereceğiz. Avukat ve psikologlarımız olacak. Aile içi şiddet ve kadına şiddet konusunda hem toplumu duyarlı bir şekilde bilgilendireceğiz. Hem de aile içi şiddet konusunda kadınlar bunu dile getiremiyorlar onların bu sesi olma yolundayız. Şiddetle karşı karşıya geldiklerinde sadece vurmaktan da bahsetmiyorum psikolojik şiddet den de bahsediyorum hakları ve ondan sonraki çözüm arayışlarında biz devreye gireceğiz" dedi.

Başkan İsmail Bayram, "Belediye olarak kadın sığınma ve danışma evimiz vardı zaten. Aslında böyle bir çalışmayı bizde planlıyorduk plan böyle bir umut ev projesiyle çıkış yapmış olması bizi daha da ümitlendirdi. Bizde kendisiyle bu anlamda iş birliği yapmış olmaktan çok mutluyuz. Kadınlarımızın sorunlarına çağrı olur onların hayatlarında yönlendirmeleriyle ilgili umut ışığı olur" diye konuştu.

Konuşmaların ardından kurdele kesildi. Esra Erol, yayınlanan Karda Duvak isimli kitabının gelirlerinin umutevi projesine aktaracağını belirterek hayranlarına bol bol imza dağıttı. Bir bayan ise bebeğinin ultrason fotoğrafını imzalattı. - DÜZCE