Duyarsam Unuturum, Görürsem Hatırlarım, Yaparsam Bilirim Projesi Kabul Edildi

Duyarsam Unuturum, Görürsem Hatırlarım, Yaparsam Bilirim Projesi Kabul Edildi

Namık Kemal Üniversitesi Malkara Meslek Yüksekokulu tarafından, Trakya Kalkınma Ajansı 2012/2013 Yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı'na hazırlanan ve yürütücüleri Malkara Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr.Murat Taşan ve Turizm ve...

Duyarsam Unuturum, Görürsem Hatırlarım, Yaparsam Bilirim Projesi Kabul Edildi

Namık Kemal Üniversitesi Malkara Meslek Yüksekokulu tarafından, Trakya Kalkınma Ajansı 2012/2013 Yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı'na hazırlanan ve yürütücüleri Malkara Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Murat Taşan ve Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı Öğretim Görevlisi Gülsel Çiftçi olan "Duyarsam Unuturum, Görürsem Hatırlarım, Yaparsam Bilirim!" isimli proje kabul edildi.

Yetkililerden alınan bilgiye göre, 6 ay sürecek olan projenin amacı Malkara Meslek Yüksekokulunda Turizm uygulama laboratuvarı kurarak, turizm sektöründe çalışacak kalifiye personeli yetiştirmek, yerel (bilhassa Malkara İlçesinde) ve bölgesel turizmin gelişmesine katkıda bulunmaktır. Ayrıca Malkara ilçesinde yaşayan gençlerden katılımcıların ve Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin teorik ve uygulama eğitimleri ile turizm alanındaki yeterliliklerinin arttırılmasını sağlamaktır.

Bu proje ile Namık Kemal Üniversitesi Malkara Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciligi Programında okuyan 70 adet öğrencinin ve Malkara'da yaşayıp turizm konusunda eğitim almak isteyen gençlerin Malkara Myo'da kurulacak olan turizm uygulama laboratuvarı ile birlikte yiyecek ve içecek servisi ile ilgili teknik bilgi ve beceriye sahip olmasını, önbüro hizmetleri ve kat hizmetleri konularında uygulamalı olarak pratik eğitimlerini almalarını, bu konuda bilinçlenmelerini, uygulamalı konularda verimliliklerinin artmasını ve kalite standartlarının oluşturulması hedeflenmektedir.

(HY)

01.06.2013 16: 39: 38

TSI

NNNN - TEKİRDAĞ