Duyarlı Vatandaştan Kızılay'a 10 Bin TL Bağış

Duyarlı Vatandaştan Kızılay'a 10 Bin TL Bağış

Ordu’da yaşanan sel felaketlerine duyarsız kalmayan bir vatandaş, Türk Kızılayı Ordu Şubesine 10 bin TL para yardımında bulundu.

Duyarlı Vatandaştan Kızılay'a 10 Bin TL Bağış

Ordu'da yaşanan sel felaketlerine duyarsız kalmayan bir vatandaş, Türk Kızılayı Ordu Şubesine 10 bin TL para yardımında bulundu.

Ordu genelinde etkili olan yağışlar sonucu birçok bölgede heyelan, göçük ve mahsur kalma hadiseleri yaşanırken, il genelindeki bütün ekipler de yaraları sarmak için seferber oldu. Arama kurtarmadan, gıda ve giyecek yardımına kadar insanların hizmetine koşan ekipler, gece-gündüz demeden yoğun bir tempo harcadı.

Bu kapsamda Türk Kızılayı ekipleri de vatandaşlara gerekli gıda ve çeşitli yardımları yapmak için seferber oldu. Ordu'da yaşanan bu felaketlere göz yummayan Mehmet Tabakoğlu isimli bir vatandaş, Ordu Valiliğine gelerek, bağışta bulunmak istediğini belirtti. Vali Yardımcısı Ahmet Arık, AFAD İl Müdürü Osman Işık ve Türk Kızılayı Ordu Şube Başkanı İlhan Sağesen'in de bulunduğu Ordu Valiliğinde Mehmet Tabakoğlu, Türk Kızılayı Ordu Şubesine bağışlamak üzere 10 bin TL'yi teslim etti. - ORDU

Kaynak: İHA