Duterte Komada" İddiası Yalanlandı

Duterte Komada' İddiası Yalanlandı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Filipinler Devlet Başkanlığı, Devlet Başkanı Rodrigo Duterte’nin komada olduğu iddiasının sadece bir hüsnükuruntu olduğunu, Duterte’nin sağlıklı olduğunu açıkladı.

Filipinler Devlet Başkanlığı, Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin komada olduğu iddiasının sadece bir hüsnükuruntu olduğunu, Duterte'nin sağlıklı olduğunu açıkladı.

Pazar günü Filipinler Komünist Partisi kurucularından Jose Maria Sison sosyal medya sitesi Facebook üzerinden Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin komada olduğunu iddia etmişti. Duterte'nin Başdanışmanı Christopher Go, sağlıklı olduğunu söyledi ve Komünist Partililerin rüya gördüğünü söyledi. Go, Devlet Başkanıyla en son Pazartesi sabahı görüştüğünü ve şu anda dinlenmek için uyuduğunu belirtti.

Devlet Başkanlığı Sözcüsü Harry Roque, Komünist Parti liderinin yanlış bilgilendirildiğini, Duterte'nin rutin sağlık kontrolleri için Davao şehrinde olduğunu açıkladı. Roque, iddia sahibi Sison'a sağlıklı uzun ömürler dilerken, insanların dünyanın diğer ucundaki Hollanda'da yaşatan Sison'a inanamamalarını söyledi. Roque, Duterte'nin iki hafta boyunca Davao, Cebu ve Manila şehirlerindeki çeşitli etkinliklere katılacağını bu sebeple 2 hafta boyunca şehir değiştireceğini bildirdi.

Rodrigo Duterte, Devlet Başkanlığı için aday olduğu sırada ve sonrasında birçok kez migrenden mustarip olduğunu ve oksijen alarak uyuduğunu söylemişti. Ayrıca aşırı terleme rahatsızlığı bulunan Duterte, reflü ve bazen ellerine ve ayaklarına kan gitmesini engelleyen "Buerger" hastası olduğunu da açıklamıştı. Hastalılarının sebebini eski bir sigara tiryakisi olmasına bağlayan Duterte gençliğinde geçirdiği motosiklet kazasının da bu hastalıkların sebeplerinden birisi olduğunu söylemişti. - MANILA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title