"Düşünce Olarak Büyükşehirin Bütününe Karşı Değiliz" - Haberler
Haberi Paylaş

"Düşünce Olarak Büyükşehirin Bütününe Karşı Değiliz"

CHA - Haberler | Politika

CHP'li Perihan Sarı 'CHP Parti Okulu' eğitimleri için geldiği Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde gazetecilere yerel seçimler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti içi eğitimden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı, 'CHP Parti Okulu' eğitimleri için geldiği Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde gazetecilere yerel seçimler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Yeni dönemde büyükşehir olacak iller ile ilgili meclise gelecek olan yasa tasarını değerlendiren Sarı, "Yasa tasarısı meclise geldikten sonra henüz nasıl geleceğini bilmiyoruz. Böyle bir tasarı taslağı da somut olarak yok. Hiç kuşkusuz var olan durum üzerinden bir değerlendirme yapacağız. Biz yerelden yönetimi savunan bir partiyiz. Yerelin yerelleşmenin önemine vurgu yapan bir partiyiz. Dolayısı ile büyükşehir ya da bütünşehir modeliyle getirilecek olan merkezi yapılanmaya karşıyız. Ama bütünşehir ya da büyükşehirin düşünce olarak bütününe de karşı değiliz. Fakat beldeler ile ilgili özel olarak, beldede yaşayanların iradelerinin önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu konuda referandum yapılmasını yararlı ve yöre halkının iradesinin yansıyacağı bir sonuca göre davranılmasını savunuyoruz." dedi.

Yapılacak ilk seçimlerde tüm Trakya bölgesindeki yerel yönetimleri almak istediklerini belirten Sarı, "Önümüzdeki dönemde yerel yönetimler bazında hedefimiz İstanbul başta olmak üzere bütün Trakya'da, bütün yerel yönetimleri almak. Bu doğrultuda örgütün yapacağı değerlendirmeleri ve kamuoyunun yaklaşımını da dikkate alarak, yapacağımız kamuoyu yoklamaları ile de ortaya çıkacak eğilimi birlikte değerlendirerek yerel yönetim adaylarını belirleyeceğiz. Sürecin sonunda halkımızın sorunlarına gerçek çözüm üretecek, kentlerin rantını toplumsal faydaya dönüştürecek, toplumsal paylaşıma açık bir belediyecilik anlayışını yaygınlaştıracağız." açıklamasını yaptı.

Perihan Sarı, 'CHP Parti Okulu'nda eğitime katılan 75 kişiye yaptığı konuşmanın ardından Çorlu'dan ayrıldı. Eğitime Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne'den partili gençler katıldı.

 Düşünce Olarak Büyükşehirin Bütününe Karşı Değiliz

CHA - Son Dakika Haberleri
Haberi Kaydet
title