Düsseldorf Başkolosluğu Yeni Hizmet Binasını Tanıtt

Düsseldorf Başkolosluğu Yeni Hizmet Binasını Tanıtt

Düsseldorf Başkolosluğu Yeni Hizmet Binasını Tanıtt
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Dha DIŞ HABER- Düsseldorf Başkolosluğu yeni hizmet binasını tanıttı Almanya'da Düsseldorf Başkonsolosluğu yeni hizmet binası kapılarını, DHA'ya açtı.

Dha DIŞ HABER- Düsseldorf Başkolosluğu yeni hizmet binasını tanıttı

Almanya'da Düsseldorf Başkonsolosluğu yeni hizmet binası kapılarını, DHA'ya açtı. Düsseldorf'un Willstatterstr caddesi, 9 numarada bulunan ve 2012 yılında satın alınan dört katlı konslosluk binası, uzun süren tadilat ve dekorasyon çalışmalarının ardından 20 Nisan 2015'de hizmete girmiş, resmi açılışı ise Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından 3 Mayıs'ta yapılmıştı. Yeni konsolosluk binasını Düsseldorf Başkonsolosu Alattin Temür tanıttı.

YENİ BİNA OLDUKÇA GENİŞ VE MODERN

Oldukça modern olarak tasarlanan yeni konsolosluk binası, altı bin metrekare üzerine kurulu ve üç bin metrekare kullanım alanına sahip. Doksan ve yüz kişilik iki ayrı bekleme salonu bulunan binanın mobilyaları ise, Türkiye'den getirtildi. Binanın giriş katında bulunan Anadolu Salonu büyük toplantılar, birinci katında yer alan İstanbul Salonu nikah merasimi ve basın toplantıları için ayrılırken, aynı katta bulunan İzmir Salonu'nun da sıra bekleyen vatandaşlar için hizmet vermesi planlanıyor. Sekreterlik katı olan dördüncü katta bulunan Ankara Salonu da, diplomasi ve eğitim amaçlı toplantılara mekan olacak. Konsolosluk binasında, işlemleri uzun süren ve namaz kılmak isteyenler için de bir mescit bulunuyor.

YÜZ ARAÇLIK ÜCRETSİZ OTOPARK

Yeni konsolosluk binasının vatandaşlara çok sayıda avantaj kazandırdığını belirten başkonsolos Alattin Temür 'En önemli avantajlardan birisi, yüz araçlık ücretsiz otopark. Konsolosluğumuza işlem için gelecek vatandaşlarımız, her hangi bir zorluk çekmeden ve ücret ödemeden arabasını park edebilecek. İkinci diğer önemli bir hizmetse, Düsseldorf Belediyesi ile yaptığımız çalışmanın sonucunda konsolosluk binamızın güzergahına özel olarak kurulan otobüs hattı. Araç kullanmadan konsolosluğumuza gelmek isteyen vatandaşlarımız, her 10 dakika da bir gelen 833 E nolu otobüslerle binaya intikal edebilecekler' dedi.

'VATANDAŞ HER ŞEYİN EN İYİSİNE LAYIKTIR'

Eski konsolosluk binasında 800 metrekare kullanım alanında hizmet verildiğini belirten Alattin Temür 'Vatandaşlarımız, bu yeni binada kendileri için planlanan geniş ve rahat kullanım alanlarını ferah içinde hissedecektir. Vatandaşlarımız, her şeyin en iyisine layıktır. Almanya'da yasayan diğer ülke vatandaşların sahip olduğu iyi koşullardan daha iyi hizmeti, bizim konsolosluğumuzda vermeyi amaçlıyoruz. Binamızda, yaşlı, engelli ve çocuklu anneler için fiziki altyapı mevcuttur. Evlenmek isteyen ve evraklarını tamamlayan çiftlerimize de, nikah töreni için hemen randevu alabilecekler. Vatandaş huzurlu olursa, bizlerde ancak huzurlu oluruz' şeklinde konuştu.

Yeni konsolosluk binası, Düsseldorf'un yanı sıra Mönchengladbach, Duisburg, Krefeld, Oberhausen, Mettmann gibi kentlerde yaşayan 280 bin Türk vatandaşına hizmet verecek.

Düsseldorf Başkolosluğu Yeni Hizmet Binasını Tanıtt
Düsseldorf Başkolosluğu Yeni Hizmet Binasını Tanıtt
Düsseldorf Başkolosluğu Yeni Hizmet Binasını Tanıtt

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title