Düşen bebeğin fotoğrafı çeken Werse: "Dışardan yangın belli olmuyordu ama insanların yüzlerinde panik vardı"

Düşen bebeğin fotoğrafı çeken Werse: "Dışardan yangın belli olmuyordu ama insanların yüzlerinde panik vardı"

Almanya'da çıkan yangında 9 Türk vatandaşının ölmesiyle ilgili İngiliz The Guardian gazetesinin özel haberinde fotoğrafı çeken Rene Werse adlı Alman vatandaşın sözlerine yer verdi.

Düşen bebeğin fotoğrafı çeken Werse:

Almanya'da çıkan yangında 9 Türk vatandaşının ölmesiyle ilgili İngiliz The Guardian gazetesinin özel haberinde fotoğrafı çeken Rene Werse adlı Alman vatandaşın sözlerine yer verdi. Olayı anlatan gazete, haberine bebeğin sıradışı kurtuluş olayını, polis memurlarının üstün gayretini, bebeğin anne-babası, binanın yüzyılı aşkın tarihini, yangının nasıl çıktığı ve kundaklama ile ilgili yapılan iddiaların ardından son olarak fotoğrafı çeken Rene Werse isimli şahsın sözlerine yer verdi.

The Guardian'a konuşan Werse şunları söyledi: "Binanın önünden geçtiğim sırada hiçbirşey yoktu, duman kokusu bile yoktu. Sonra birden bir sürü insan gördüm balkondan ve pencerelerden bağıran. İnsanlar bağırıyor, percereleri kırarak çığlık atıyorlardı. Yangın dışardan hiç belli olmuyordu ama insanların yüzlerinden okunuyordu. Yüzlerinde büyük panik vardı."