Duruşma Sonrası Gözaltına Alınan Kadın Serbest

Duruşma Sonrası Gözaltına Alınan Kadın Serbest

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in Öldürülmesine İlişkin Davanın Duruşmasında Sanıklardan Ogün Samast'a Eliyle 'Boğaz Kesme' İşareti Yaptığı İddiasıyla Gözaltına Alınan Kadın, Serbest Bırakıldı.

Duruşma Sonrası Gözaltına Alınan Kadın Serbest

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davanın duruşmasında sanıklardan Ogün Samast'a eliyle ''boğaz kesme'' işareti yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan kadın, serbest bırakıldı.

Dink cinayeti davasının, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi''ndeki dünkü duruşmasında sanık Ogün Samast'a, eliyle ''boğaz kesme'' işareti yaptığı iddiasıyla, duruşma sonrası gözaltına alınan ve başka bir suçtan arandığı anlaşılan Nevin Kılıçaslan'ın, Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlandı.

Hakkındaki ''arama kararı'' dolayısıyla Sultanahmet'te yer alan İstanbul İnfaz Savcılığı'na sevk edilen Kılıçaslan, buradaki işlemlerin ardından salıverildi.

Kılıçaslan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, dün, duruşma salonunda sinirli şekilde bakmasının sanıkların ilgisini çektiğini ve Samast ile göz göze geldiğini anlattı.

Bu sırada Samast'ın kendisine küfrettiğini anlatan Kılıçaslan, ''Ne dediğini duymadım. Ben de o anki sinirle, tepkiyle 'boğaz kesme' hareketi yaptım. Yani sen hak etmeyen bir adamı öldürdün ve senin de ipe gitmen gerekir anlamında, gayri ihtiyari böyle yaptım.'' dedi.

Kaynak: AA