Durukan: Amacımız Halkın Kendini Huzurlu Hissetmesidir
Haberler » Yerel » Durukan: Amacımız Halkın Kendini Huzurlu Hissetmesidir - Haberler

Durukan: Amacımız Halkın Kendini Huzurlu Hissetmesidir

Reyhanlı Emniyet Müdürü Duygu Uzundurukan, ilk mahalle toplantısını Fidanlık Mahallesi'nde yaptı.Sanayi Kıraathanesi'nde muhtar ve mahalle sakinleri ile bir araya gelen Uzundurukan, halkın şikayetlerini, sıkıntılarını ve polisten...

Durukan: Amacımız Halkın Kendini Huzurlu Hissetmesidir

Emniyet Müdürü Duygu Uzundurukan, ilk mahalle toplantısını Fidanlık Mahallesi’nde yaptı.


Sanayi Kıraathanesi’nde muhtar ve mahalle sakinleri ile bir araya gelen Uzundurukan, halkın şikayetlerini, sıkıntılarını ve polisten beklentilerini belirlemek amacıyla bu tür toplantılara devam edeceklerini söyledi.


Polisin halktan beklentilerinin konuşulduğu toplantıda özellikle, uyuşturucu madde bağımlılığı, hırsızlık, düğünlerde silah kullanımı, motosiklet ve trafik, şüpheli araç ve şahıs, telefon dolandırıcılığı konuları üzerinde duruldu.

Müdür Yardımcısı Mehmet Kar, Emniyet Amiri Yusuf Orçan, Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Komiser 'ın da eşlik ettiği toplantıda konuşan Duygu Uzundurukan, halkın huzur ve güven içerisinde yaşamasını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Uzundurukan, "Kendinizi huzurlu hissetmeniz için elimizden gelen gayreti gösterdik, gösteriyoruz. İsteğimiz halkımızın kendilerini huzurlu hissetmesidir. Herkes işine sağlıklı huzurlu devam edecek. Bizde bu ilçede yaşayanlar olarak sizlerden biriyiz. İlçenin vatandaşıyız." dedi.

Polisin yüzünün sıcak olduğunu ifade eden Uzundurukan, "Sıkıntıların giderilmesi için sizlerle bir arada olmamız gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle mahalle toplantıları yapıyoruz. Birbirimizi dinleyip anlayacağız. Burada her türlü sorun ve sıkıntıyı konuşacağız. Çözüm bulacağız. Karakola isteyen hiç çekinmeden gelebilir." diye konuştu.


Muhtar ve esnafların çeşitli konulardaki taleplerinin alındığı toplantıların tüm mahallelerde yapılacağını belirten Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Kar ise vatandaşların şüpheli gördükleri konularda 155’i arayarak bilgi vermelerini istedi. Kar, ilçede huzur ve güven ortamı içerisinde yaşamak için emniyet olarak çalıştıklarını kaydederek, maddi bağımlılığı ve uyuşturucu satıcıları ile yapacakları mücadelede, bağımlı olanların topluma kazandırılması için çalışacaklarını, bunun yanında uyuşturucu satıcıları ile de mücadele edeceklerini belirtti. Kar, “Halkımızın huzur içerisinde yaşaması için polis olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Toplantılarımızın amacı sizlerle beraber olmak, sorun ve taleplerinizi, bizden beklentilerinizi belirlemektir.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: CİHAN

Manşet

Haberler