Dursun Özbek'ten Yabancı Oyuncu Sınırlamasına İlişkin Açıklama

Galatasaray Başkanı Özbek, yabancı futbolcu sınırlaması konusunda kısa vadede bir çözüm üretmenin çok zor olduğunu söyledi.

Dursun Özbek'ten Yabancı Oyuncu Sınırlamasına İlişkin Açıklama

Dursun Özbek, Galatasaray'da bugün gerçekleştirilen kasım ayı olağan divan kurulu toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Galatasaray Kulübü Başkanı Özbek, yabancı futbolcu sınırlamasıyla ilgili A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu'nun açıklamasının sorulması üzerine, şunları kaydetti:

"Yabancı futbolcu sınırlaması konusunda şu anda yapılacak bir değişiklik söz konusu değil. Ligler belli bir statü çerçevesinde yürüyor. Sayın Lucescu şahsi görüşünü ifade etmiştir. Konunun muhatabı federasyon ve Kulüpler Birliği Vakfı'dır. Federasyon başkanı ile yaptığımız toplantılarda da bunun inceleneceği konusu gündeme gelmiştir. Kısa vadede bir çözüm üretilmesi çok zor. Çünkü yapılan kontratlar var. Bu kontratların neticesinde kulüplerin herhangi bir zarara uğramaması gerekiyor. Önümüzdeki hafta Kulüpler Birliği Vakfı olarak toplanacağız. Arkadaşlarımın görüşlerini almak suretiyle federasyon başkanıyla bu konuyu değerlendireceğiz."

Aynı zamanda Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı olan Özbek, Türk futboluna hizmet ettiklerini dile getirerek, "Galatasaray'a hizmet ederken Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı da Türk futbolu için önemli bir görev. Ben yorulmuyorum, layıkıyla yapmaya çalışıyorum." ifadelerini kullandı.

Özbek, bir gazetecinin,"Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın, 'Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı olarak Dursun Özbek'in henüz bir icraatını görmedim.' şeklinde bir açıklaması var. Bu konuda ne diyeceksiniz?" sorusuna "Kendi fikridir." cevabını verdi.

"Tudor en iyi takımı kuracaktır"

Dursun Özbek, Süper Lig'de 12. haftada Medipolile yapacakları maça en iyi şekilde hazırlanacaklarını anlatarak, "Milli takıma giden oyuncularımız ve kart cezalılarımız var. Sayın Tudor, Medipol Başakşehir maçı için en iyi takımı kuracaktır." şeklinde görüş belirtti.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından futbolcuları 'ye verilen 3 maç men cezasına itiraz ettiklerini aktaran Özbek, "İtiraz ettik ve yarınki neticeyi hep beraber göreceğiz. Haklı sebeplerimiz var." diye konuştu.

'ın transfer gündemlerinde olup olmadığına yönelik soruyu Özbek, "Transferler hakkında konuşmak yanlış olur. Çünkü daha çok süre var. Transfer kararını almadan önce Tudor, yardımcıları, oyuncu izleme ekibiyle konuşuruz. Tudor ile sürekli toplantı yapıyoruz. Gündemimizde sadece transfer yok, Galatasaray ile ilgili bir sürü konu var." şeklinde yanıtladı.

Başkan Özbek, ligde yapılan hakem hatalarıyla ilgili olarak da "Bu konudaki görüşlerimizi devamlı federasyona bildiriyoruz. Basın kuruluşları da bu hataları tespit ediyor. Bunun muhatabı biz değiliz. Bunun muhatabı federasyon ve Merkez Hakem Kurulu. Belki hakemlerin daha iyi eğitilmesine gerek var. İnşallah bundan sonra hatalar daha az olur." değerlendirmesinde bulundu.

Aynı başlıkta