DURMUŞ YILMAZ HABERLERİ

Durmuş Yılmaz haber, Durmuş Yılmaz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Durmuş Yılmaz - 17.12.2019
"Ekonomik Sorunlar ve Çözüm Yolları" çalıştayı
"Dünya nüfusunun önemli bir kesimi halen açlık sınırının altında yaşıyor" Eski Merkez Bankası Başkanı İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz ise dünya nüfusunun çok az bir bölümünün bolluk çağının aşırı tüketim hastalığına yakalandığını ve önemli bir kesiminin halen açlık sınırının altında yaşamakta olduğunu belirtti.
Durmuş Yılmaz - 04.12.2019
Termik Santrallere filtre uygulamasının ertelenmesi kanun teklifinden çıkarıldı
İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, Cumhurbaşkanın bilgisi dahilinde olmadan bu teklifin buraya gelmeyeceğini belirterek, "Biz düzenlemenin doğru olmadığını söyledik hala da söylüyoruz.
Durmuş Yılmaz - 29.11.2019
2020 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin üzerinden geçen sürede Cumhurbaşkanı kararnamelerindeki sınırın açık ve net olmadığının görüldüğünü savundu.
Durmuş Yılmaz - 28.11.2019
2020 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, ihalelerin şeffaf bir şekilde yapılmadığını iddia ederek "Sorunlar değişmediği için aynı şeyleri tekrar ediyoruz.
Durmuş Yılmaz - 27.11.2019
2020 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
"Aslında tam çakılmadır" İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, hükümetin sahip olduğu medya gücünü kullanarak verileri eğip büktüğünü ve olumlu algı yarattığını iddia etti.
Durmuş Yılmaz - 26.11.2019
2020 Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
"Yapılması gereken pastayı büyütmek" İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz da şu ana kadar yapılan görüşmelere mümkün olduğu kadar katkı sağlamaya çalıştıklarını söyledi.
Durmuş Yılmaz - 22.11.2019
2020 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz ise enerjinin, ekonominin büyümesi üzerinde önemli kısıtlardan bir tanesi olduğunu belirterek, enerjinin kesintisiz güvenli, temiz ve satın alınabilir bir şekilde sağlanmasının bakanlığın en başta gelen görevlerinden olduğunu ifade etti.
Durmuş Yılmaz - 19.11.2019
2020 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, bir ülkeye yapılabilecek en büyük kötülüğün popülizm olduğunu belirterek, EYT'lilerin durumuna dikkati çekti.
Durmuş Yılmaz - 15.11.2019
2020 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, üniversitelerin, en aykırı fikirlerin bile tartışılması gereken yerler olduğunu ifade etti.
Durmuş Yılmaz - 14.11.2019
2020 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
Paylan, şöyle konuştu: "Neden sunumunuzda kültürel faaliyetleri göremiyoruz. Kültürü bir parantez içinde anlattınız ama kültürümüz, turizmden daha geniş. Kültürümüze sahip çıksaydık bugün ülkemiz ihya olurdu. Ayrıca toplumsal barış yönünden sıkıntılarımız var. Toplumsal açıdan dillerimize sahip çıksaydık, bugün bu sıkıntıları yaşamazdık. Öte yandan, geçmişte var olan vakıflar artık yok. Eğer o vakıflar şu an faaliyetlerini sürdürebilseydi bugün İstanbul'da 4 kişilik bir aile yoksulluktan ötürü intihar etmemiş olacaktı. Çünkü o vakıflar o insanlara el uzatıp onların yaşamlarını sürdürmesine destek olabilecekti." İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz da bazı kurumların başındaki yöneticilerin bir kısmının siyasi erk, bir kısmının ise TBMM tarafından seçildiğini belirtti.
Durmuş Yılmaz - 13.11.2019
Yeni vergi düzenlemesi TBMM Genel Kurulunda
İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, teklifin amacının, borçlanma limitinin artırılması olduğunu öne sürdü.
Durmuş Yılmaz - 08.11.2019
2020 Yılı Bütçesi, Plan ve Bütçe Komisyonunda
"Bakanlar, sunumlarında Sayıştay raporlarına da değinsin" İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, bütçe görüşmeleri için Meclise gelen bakanların, bakanlıklarına ilişkin hazırlanan Sayıştay raporlarına değinmediğini belirtti.
Durmuş Yılmaz - 08.11.2019
Seydişehir'de yayla çileğinin son hasatına başlandı
Seydişehir ilçesindeki çilek üreticileri yılın son hasatına başladı.
Durmuş Yılmaz - 06.11.2019
BDDK'nin bazı yetkilerinin TCMB'ye devredilmesine ilişkin teklif TBMM Genel Kurulunda
İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, parti olarak bu teklifin mutlaka geçmesi gerektiği kanaatinde olduklarını aktardı.
Durmuş Yılmaz - 06.11.2019
2020 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
"Eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek" İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, geçen yıl ağustos ayında Türkiye'ye yönelik döviz kuru saldırısı sırasında yükselişe geçen döviz tevdiat hesaplarının, kurdaki düşüşe rağmen artmaya devam ettiğini söyledi.
Durmuş Yılmaz - 06.11.2019
2020 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, komisyonda yer alan hükümet temsilcisinin, milletvekillerinin sorularına o anda yanıt vermesine yönelik bir usul belirlenmesi önerisinde bulundu.
Durmuş Yılmaz - 03.11.2019
Denizli'de trafik kazası: 5 yaralı
Denizli'nin Çivril ilçesindeki trafik kazasında 5 kişi yaralandı. Alınan bilgiye göre, Serkan Ay yönetimindeki 20 BJP 70 plakalı otomobil, Yamanlar Mahallesi'nde emniyet şeridinde park halindeki Durmuş Yılmaz yönetimindeki 64 BF 738 plakalı araca çarptı.
Durmuş Yılmaz - 01.11.2019
Yeni vergi düzenlemesi teklifi Plan ve Bütçe Komisyonunda
İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, Kamu İhale Kanunu'nun adam kayırmacılığın ve yarım kalan projelerin önüne geçilmesi için dünya örneklerinden hareket edilerek hazırlanmış bir yasa olduğunu vurgulayarak, "Bütün bunlardan hiçbir ders çıkarmadık.
Durmuş Yılmaz - 01.11.2019
Yeni vergi düzenlemesi teklifi Plan ve Bütçe Komisyonunda
Yurt dışından tarımsal ürün tedarik ettiklerini de anımsatan Güldal, bunu yaparken KİK mevzuatının gereken esneklik ve hızı sağlamadığını söyledi. Güldal, sözlerini şöyle sürdürdü: "İç piyasanın korunması amacıyla buğday, yem hammaddesi, arpa ithal ediyoruz. Ancak dış piyasalar çok dalgalı, fiyatlar günlük ve saatlik değişiyor. Herkes doları nasıl takip ediyorsa, TMO olarak bizde Rusya, Ukrayna, ABD'de, Kanada'da buğday, hububat ve mısırın fiyatlarını anlık takip ediyoruz. Ülkemizin, devletimizin menfaatini düşünerek hareket ediyoruz. 1 lira hesaplı almamız 1 milyon tonda ciddi rakamlara tekabül ediyor. Ortalama yıllık 2 milyon ton ithalat yaptığımızı düşünürsek 10 dolarda 20 milyon dolara ulaşıyor. Kamu ihale kurumu mevzuatı çok teferruatlı ve mükemmel ancak bugün ihale yapsak 27 günde sözleşme imzalama aşamasına geliyoruz. Yurt dışı ihalelerimizin KİK mevzuatından istisna tutulmasıyla hızlı ve efektif hareket edebileceğiz." İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, ihaleleri KİK'ten istisna tutmanın akla yolsuzluk olasılığını getirdiğini savunarak, söz konusu kanundaki eksiklerin tespit edilerek düzeltilmesi gerektiğini söyledi.
Durmuş Yılmaz - 22.10.2019
BDDK'nin bazı yetkilerinin TCMB'ye devredilmesine ilişkin teklif komisyonda
İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, görüşmeler sırasında Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Emrah Şener'e, "Merkez Bankasının değerleme hesabındaki miktarın gelir hesabına aktarılacağına" yönelik iddiaların gerçeği yansıtıp yansıtmadığını sordu.
Durmuş Yılmaz - 22.10.2019
BDDK'nin bazı yetkilerinin TCMB'ye devredilmesine ilişkin teklif komisyonda
İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, Türkiye'de dijital paranın arkasında TCMB'nin garantisi bulunduğuna işaret ederek, "Yapılması gereken doğru bir şekilde bu işleri tek bir kurumda birleştirmek ve kurumsal hafıza oluşturmaktır.
Durmuş Yılmaz - 18.10.2019
Akşener'den Mansur Yavuş'a 'hayırlı olsun' ziyareti
Ziyarette Meral Akşener'e İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Cihan Paçacı, İzmir Milletvekili ve Toplumsal Politikalar Başkanı Şenol Sunat ve Uşak Milletvekili Durmuş Yılmaz eşlik etti.
Durmuş Yılmaz - 18.10.2019
Akşener'den Mansur Yavaş'a 'hayırlı olsun' ziyareti
Ziyarette Meral Akşener'e İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Cihan Paçacı, İzmir Milletvekili ve Toplumsal Politikalar Başkanı Şenol Sunat ve Uşak Milletvekili Durmuş Yılmaz eşlik etti.
Durmuş Yılmaz - 16.10.2019
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Türkiye Varlık Fonu denetimi görüşüldü
Görüşmelerde söz alan İyi Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz'ın kurumun değişen logosunda Türkçede olmayan "W" harfinin bulunmasına yönelik eleştirisi üzerine Sönmez, logonun hem Türkçe hem de İngilizceyi temsil ettiğini belirtti.
Durmuş Yılmaz - 30.09.2019
Cep telefonu alıkoyan sanığa "yağma"dan hapis cezası
Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasında, başka suçtan tutuklu sanık Serdar Acun ve avukatı hazır bulundu. Mağdur müşteki Durmuş Yılmaz ise duruşmaya katılmadı.
Durmuş Yılmaz - 28.09.2019
"CHP'nin kendi başına hareket etmeye niyetlenmesi sorumsuzluktur"
Bilimsel araştırma ve çalışmaların ışığında İstanbul'da alınacak tedbirler ve kentsel dönüşüm çabalarının, icra erkinin öncülüğünde, devlet kurumları ve belediyelerin koordineli çalışmalarıyla yürütülmesi elzemdir." CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak ile İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz'ın IMF temsilcileriyle görüşmelerine de değinen Yalçın, "Türkiye IMF defterini çoktan kapatmış ve kendi yağıyla kavrulmayı öğrenmişken, IMF ile bu gayrimeşru ilişki, bu ahlaksız flört neyin nesidir? IMF ile ilişkisinden bir iktidar çocuğu doğacağını sanan CHP'ye tavsiyemiz şudur; CHP, duçar olduğu ümitsiz ve çaresiz romantizmden derhal sıyrılmalı, kendisini kötü yola düşürecek bu sevdadan vazgeçmelidir.
Durmuş Yılmaz - 24.09.2019
"Türkiye ekonomisini herhalde IMF ile yönetecekler"
CHP Sözcüsü Faik Öztrak ile İYİ Parti Milletvekili eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz'ın, IMF heyeti ile yaptıkları görüşmenin sorulması üzerine Destici, siyasi partilerin uluslararası kuruluşlar ile görüşebileceğini ancak IMF gibi daha önce Türkiye'de faturası belli olan kuruluşlar ile görüşüldüğünde ilgili bakanlığın haberdar edilmesi gerektiğini söyledi.
Durmuş Yılmaz - 24.09.2019
İyi partili türkkan'dan 'ımf' açıklaması
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, CHP ve İYİ Parti temsilcilerinin IMF heyeti ile görüşmesiyle ilgili, "Sayın Durmuş Yılmaz ve Faik Öztrak gizli olan hiçbir şeyi yapmayıp, rezervasyonu yapılan dışarıda otelde bir görüşme yapmışlar" dedi.
Durmuş Yılmaz - 24.09.2019
IMF heyetinin CHP ve İyi Parti ile görüşmesi
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Uluslararası Para Fonu (IMF) heyetinin CHP ve İYİ Partililer ile görüşmesine ilişkin, "Sayın Durmuş Yılmaz ve Faik Öztrak gizli olan hiçbir şey yapmayıp, rezervasyonu yapılan dışarıda bir otelde görüşme yapmışlar.
Durmuş Yılmaz - 23.09.2019
Ak parti'li özkan: ımf ile anlaşma yetkisini millet size vermeyecek
AK Parti'li Özkan, CHP ve İYİ Parti temsilcilerinin IMF heyeti ile görüşmesini DHA'ya değerlendirdi. Özkan, CHP ve İYİ Parti'nin uzun zamandan beri sürekli hükümeti kastederek "IMF ile anlaşacaklar" iddiasında bulunduğuna vurgu yaparak, şöyle konuştu: "Aslında bu iddianın bir temenniden ibaret olduğunu bu hafta sonu, CHP Sözcüsü Faik Öztrak ile İYİ Partili Durmuş Yılmaz'ın IMF yetkilileriyle yapmış olduğu görüşmelerden anladık.
Durmuş Yılmaz - 23.09.2019
Ak parti'li özkan: ımf ile anlaşma yetkisini millet size vermeyecek
AK Parti'li Özkan, CHP ve İYİ Parti temsilcilerinin IMF heyeti ile görüşmesini DHA'ya değerlendirdi. Özkan, CHP ve İYİ Parti'nin uzun zamandan beri sürekli hükümeti kastederek "IMF ile anlaşacaklar" iddiasında bulunduğuna vurgu yaparak, şöyle konuştu: "Aslında bu iddianın bir temenniden ibaret olduğunu bu hafta sonu, CHP Sözcüsü Faik Öztrak ile İYİ Partili Durmuş Yılmaz'ın IMF yetkilileriyle yapmış olduğu görüşmelerden anladık.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Durmuş Yılmaz Haberleri | Durmuş Yılmaz Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Durmuş Yılmaz haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Durmuş Yılmaz kimdir, hayatı ve biyografisi. Ekonomiye ilişkin torba teklif TBMM Genel Kurulunda.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.10.2021 16:52:30. #1.15#

title