Durak'tan Perinçek'e Destek

Durak'tan Perinçek'e Destek

Türkiye Belediyeler Birliği ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, "Ermeni Soykırımı Yoktur" Dediği İçin İsviçre'de Cezaya Çarptırılan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e Mektup Yazarak, Para Cezasını Şahsen Ödemek İstediğini Söyledi.

Durak'tan Perinçek'e Destek

Türkiye Belediyeler Birliği ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, "Ermeni soykırımı yoktur" dediği için İsviçre'de cezaya çarptırılan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e mektup yazarak, para cezasını şahsen ödemek istediğini söyledi.

Mektubunda "Verilen cezayı şaşkınlıkla karşıladım" diyen Durak, batının çifte standart uyguladığını vurguladı. Durak, Perinçek'e yazdığı mektupta, şöyle dedi:

"Örnek aldığımız (!) sözde fikir özgürlüğünü savunduğunu iddia eden batının çok demokratik (!) mahkeme kararını ben de şaşkınlıkla karşıladım. Şahsınıza verilen cezanın kesinleşmesi halinde söz konusu olan 9 bin İsviçre Frangı para cezasını müsaade ederseniz şahsen ödemek istiyorum. Bu konuda bu fırsatı bana vermenizi rica ederim. Saygılarımla."

(MT-MT-NÇ-NÇ-Y)