Durağan Haberleri

Durağan haber, Durağan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Durağan - 30.01.2020
TCMB Başkanı Murat Uysal soruları yanıtladı: (2)
Bireysel tarafta başlayan bu hareketlenmenin ağırlıklı Türk lirası krediler olmak üzere ticari tarafa da yansımaya başladığını dile getiren Uysal, şunları kaydetti: "Yabancı para kredilerde zayıflık devam ediyor çünkü yatırımlar henüz tam olarak toparlanmış değil. Firmaların kur riski konusundaki hassasiyetleri bir miktar orada daha durağan seyre sebep oluyor.
Durağan - 29.01.2020
Almanya'daki kömür santralleri 2038'de tamamen kapanacak
Uluslararası Enerji Ajansı'na (IEA) göre, önümüzdeki dört yılda küresel kömür talebinin çok az artacak. IEA'dan kıdemli enerji analisti Carlos Fernandez Alvarez, "2019'da küresel kömürden enerji üretimi düşüşe geçti" dedi ve 2024'e kadar kömür talebinin 5.5 milyar ton ile çok az artarak durağan olmasını beklediklerini ekledi.
Durağan - 24.01.2020
EGEÇEM'den "Stop Motion Animasyon Film Atölyesi"
Stop Motion Animasyon nedir? Durağan 3 boyutlu objeleri hareketliymiş gibi gösteren animasyon film türü olarak bilinen stop motion, oyun hamurlarının, kuklaların ve oyuncakların hareketlerinin her karesinin fotoğraflanması sonucunda ortaya çıkıyor.
Durağan - 22.01.2020
Kastamonu ve Sinop'ta kar nedeniyle 39 köy yolu ulaşıma kapandı
Kastamonu ve Sinop'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle 39 köy ile ulaşım sağlanamıyor. Kastamonu İl Özel İdaresi yetkililerinden alınan bilgiye göre, kar, özellikle yüksek rakımlı köylerde ulaşımda aksamalara neden oluyor. Kar yağışının etkili olduğu Azdavay'da 11, İnebolu'da 12, Küre'de 2 ve Şenpazar'da 5 olmak üzere 30 köy yolu ulaşıma kapandı. Sinop'ta ise Ayancık'ta 5, Gerze'de 3, Durağan'da da 1 olmak üzere 9 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.
Durağan - 15.01.2020
Aksa Doğalgaz, dağıtım şebeke uzunluğunu 42 bin km'ye ulaştıracak
Her yıl daha fazla ilçeyi ve vatandaşı doğal gazla buluşturduklarını aktaran Arslan, "30 bin km'lik şebeke uzunluğuna ulaştık ve bu Türkiye'nin çevre uzunluğunun üç katına denk geliyor. Ekonominin görece durağan olduğu dönemlerde dahi lisans alanımız dahilinde yatırım yapmaya devam ediyor, daha fazla insanımızın doğal gazla buluşması için ara vermeden çalışıyoruz.
Durağan - 10.01.2020
Kara yollarında durum
Durağan-Vezirköprü yolunun 16-17.
Durağan - 08.01.2020
Tasarruf AŞ, ev sahibi olmak isteyenlere alternatif çözümler sunuyor
Tasarruf AŞ'den yapılan açıklamada, Türkiye'de geçen yılın son 6 ayında faiz oranlarının yükselişinin gayrimenkul ve otomotiv sektöründe durağan yönlü bir etki oluşturduğu belirtilerek, tasarrufa dayalı finansman sektörünün ivme kazanmasının durgunluk etkisini bir nebze olsun azalttığı kaydedildi.
Durağan - 07.01.2020
EY Türkiye, Birleşme ve Satın Alma İşlemleri 2019 Raporu'nu açıkladı
İş dünyası 2020'de yatırım ortamının durağan olmasını beklerken birleşme ve satın alma aktivitesinin bir miktar da olsa artacağını öngörüyor EY'ın Türk iş dünyasının önde gelen isimleri ve üst düzey yöneticileri ile gerçekleştirdiği, "Türk iş dünyasının birleşme ve satın alma faaliyetlerine bakışı" konulu geleneksel anketinin sonuçları da aynı raporda açıklandı.
Durağan - 06.01.2020
Latin Amerika'da başkaldırı, kamplaşma ve darbeler yılı: 2019
XVI. yüzyıldan bu yana inanılmaz olayların ve kısır döngülerin coğrafyası olan Latin Amerika için 2019 yılı ilk gününden son gününe kadar hareketli, çalkantılı ve ne yazık ki çatışmalarla dolu, unutulmayacak bir yıl oldu. Venezuela Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaidó Ocak ayında bir parkta sağ elini kaldırıp, yemin etti ve kendisini Geçici Devlet Başkanı ilan etti. Başta ABD ve Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere pek çok ülke uluslararası hukuka aykırı bir şekilde Guaidó"yu başkan olarak tanırken, diğer taraftan Türkiye, Rusya, Çin, Küba, Bolivya (Evo Morales Yönetimi) gibi iki elin parmaklarını geçmeyecek sayıda ülke Maduro'yu Devlet Başkanı olarak tanımayı sürdürdü. "Lima Grubu" adı altında bir araya gelen ülkeler, Venezuela'nın seçilmiş Devlet Başkanı'na çekilme çağrısı yaptı ve Maduro Yönetimi ile diplomatik ilişkilerini kestiler. Daha bu çağrıların üzerinden altı ay geçmeden, Lima Grubunun önde gelen üyeleri olan Kolombiya, Peru ve Şili'de halk hareketleri iktidarları sallamaya başladı ve sokak çatışmalarında yüzlerce kişi yaşamını kaybetti. Venezuela'da uzun süre devam eden gösteriler, bir askeri darbe girişimi ve çatışmalar bir süre sonra yerini nispeten daha durağan bir ortama bıraktı.
Durağan - 06.01.2020
CHP Boyabat İlçe Kongresi yapıldı
Kongreye, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, CHP Sinop İl Başkanı İnan Yüksel, CHP Gerze İlçe Başkanı Nihat Erdal, CHP Durağan İlçe Başkanı Emin Adıgüzel, CHP Saraydüzü İlçe Başkanı İsmail Yayıkcı ve partililer katıldı.
Durağan - 02.01.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 9
Kurstan detaylar Haber-Kamera: Ömer KOÇ-KAHRAMANMARAŞ - ================================ Mobilyada KDV indirimi, sektör çalışanları ile müşterileri sevindirdi   Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın mobilyadaki KDV oranının yüzde 8'e düşürüldüğünü açıklaması, 'mobilyanın başkenti' Bursa'nın İnegöl ilçesinde, sektör çalışanlarınca memnuniyetle karşılandı. Mobilya alacak müşteriler de kendileri için fırsat olduğunu söyledi.  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 'Çanakkale İş Dünyası Buluşması'nda yaptığı açıklamada, "Mobilyadaki KDV'yi yüzden 18'den yüzde 8'e düşürdüğümüzün haberini paylaşmak istiyorum" dedi. 'Mobilyanın başkenti' Bursa'nın İnegöl ilçesinde sektör çalışanları, KDV oranının düşürülmesinin kendilerini memnun ettiğini söyledi. Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, "Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanı'mıza ve Hazine ve Maliye Bakanı'mıza çok teşekkür ediyoruz. Bu kararla diyoruz ki '2020 Türkiye mobilya sektörünün yılı olacak'. Bu karar bizim için o kadar önemli ki hem dünya pazarında katma değerli ihracatın önünü açtı hem iç pazarda üreticimiz rahatladı. Üreticimize çok büyük katkı sağlayacak. Ticaret erbabına çok büyük katkı sağlayacak. Tüketicimize çok büyük katkı sağlayacak. Tüketicimiz 2020 yılı boyunca mobilyayı daha uygun fiyata alacak. Üreticimiz için de finans zorluğu ortadan kalktı" diye konuştu.  Mobilya firması sahibi Erdin Topal ise "Bakanımızın açıkladığı indirimin, sektörümüze hareketlilik kazandırmasını umuyoruz. Özellikle kış aylarında durağan geçen mobilya sektöründe yüzde 8'lik KDV indirimiyle birlikte hem mobilyacılara hem de müşterilerimize sevindirici haber oldu" dedi.
Durağan - 26.12.2019
Eritre Devlet Başkanı Afewerki Etiyopya'yı ziyaret etti
Eritre Devlet Başkanı İsaias Afewerki, barış anlaşmasının ardından durağan bir çizgi izleyen ikili ilişkileri güçlendirmek için Etiyopya'da temaslarda bulundu.
Durağan - 23.12.2019
Bursa mı Sinop Kestanesi
KESTANE KEBAP DEDİLER FESTİVALE GELDİLER… Sinop Kestane Festivaline katılanlar; Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, TBMM İdare Amiri VE İstanbul Milletvekili Hasan Turan, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ali KOCATAŞ katıldı.Ayrıca Dikmen Belediye Başkanı Adnan Acar, Durağan Belediye Başkanı Ahmet KILIÇASLAN, Erfelek Belediye Başkanı Mehmet Uzun, Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy, Türkeli Belediye Başkanı Veysel Şahin hemşehrilerini yalnız bırakmadı.
Durağan - 18.12.2019
TOKİ dar gelirliler için Sinop'a 600 konut inşa edecek
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Sinop'a 600 yeni konut inşa edilecek. AK Parti Sinop İl Başkanı Uğur Giresun, yaptığı yazılı açıklamada, kent merkezi, Boyabat ve Durağan ilçelerinde inşa edilecek konutlar için başvuruların alınmaya başlandığını vurguladı.
Durağan - 17.12.2019
TBD: "Google ve Rekabet Kurumu anlaşma yolu bulacaktır"
"Teknoloji alanında kadın yer alması konusunda Avrupa'dan daha iyi durumdayız" Avrupa Bilişim Dernekleri Konseyi'nde CEPIS üyesi olduklarını anımsatan Aktepe, şu bilgileri verdi: "Son 3 yıldır burada çok aktifiz. Oradaki çalışma gruplarına gönderdiğimiz arkadaşlar orada, onları yönlendirebilecek derecede aktif oldular. 'Türkleri sevmiyorlar.' gibi haberlere gülüyoruz. Gittiğiniz yerde etkiliyseniz, işinizi iyi yapıyorsanız herkes size saygı duyuyor. Şu an biz o saygıyı görüyoruz. doğru işler yapıldığı, doğru projeler geliştirildiği ve nitelikli insan kaynağı ile gidildiğinde Avrupa'da Türkiye'ye büyük saygı duyuyorlar ve Türkiye'ye gelmeyi tercih ediyorlar. Problemler elbete var ama doğru yapılan işe saygı görüyoruz. En son kadın konusunda yaptığımız çalışmalarla bronz madalya aldık.Teknoloji alanında kadın yer alması konusunda Avrupa'dan daha iyi durumdayız. Övünülecek ya da yeterli bir şey değil beşki ama kadına şiddet konusunda bile Avrupa'dan daha iyi durumdayız." değerlendirmesinde buundu." Aktepe, sektörün 2019 yılını biraz durağan geçirdiğine dikkati çekerek, "2019 yılında sektör olarak ekside değiliz ama durağan bir yıldı.
Durağan - 16.12.2019
JCR, Çimsa'nın kredi notu "A+" seviyesinde teyit etti
Rapora ilişkin detaylar paylaşılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "JCR raporunda Çimsa'nın inceleme dönemlerinde gerçekleştirdiği önemli sabit kıymet yatırımları, iç pazardaki olumsuz koşullara rağmen sahip olunan güçlü EBITDA yaratma kapasitesi, sahip olduğu üretim kapasitesi, katma değeri yüksek ve dengeli ürün portföyü, sektöründeki deneyimi ve marka bilinirliği, ihracat pazarlarına olan yüksek erişim gücü ve güçlü ve artan ihracat gelirleri, beyaz çimento alanında dünyada sahip olduğu güçlü, ayrıcalıklı konumu ve mevcut rekabet gücünün Çimsa'nın Uzun Vadeli Ulusal Not ve görünümünün 'A+ (Trk)/Durağan' seviyesinde teyit edilmesinin temel unsurlarını oluşturduğu ifade edildi.
Durağan - 13.12.2019
Uzmanlarından doğa tutkunlarına "hayat kurtaracak" öneriler
Uludağ'ın tehlikelerine değinen Soyaltın, "Şehir 100 metrede ve dağ, denize paralel. Bu nedenle Gemlik Körfezi'nde buharlaşan hava, Bursa'ya geldiğinde dağa çarpıp yükseliyor ve yoğunlaşıp sis oluyor. Bu da çok kolay kaybolmalara neden oluyor. Yapılacak en doğru iş durağan kalmadan siste beklemektir.
Durağan - 07.12.2019
Moody's Türkiye'nin kredi notu ve görünümüne ilişkin güncelleme yapmadı
Üç büyük kredi derecelendirme kuruluşu arasında yer alan Fitch Ratings, 2 Kasım'da Türkiye'nin "BB-" seviyesindeki kredi notunu teyit ederek, "negatif" olan görünümünü "durağan"a revize etmişti.
Durağan - 29.11.2019
Demokratların başkan adaylığı yarışı karışık ve belirsiz
Demokratların 2020 başkan adaylığı yarışı şimdilik oldukça sönük geçiyor; özellikle son birkaç haftadır epey durağan seyrediyor.
Durağan - 26.11.2019
Uyuşturucudan ölüme 2 gözaltı
Olay, Samsun'un Alaçam ilçesinde gece meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Samsun'dan Sinop'un Durağan ilçesine giden 3 arkadaş Samsun'dan aldıkları uyuşturucu hapları araçta kullandı.
title