Dünyanın En Uzun Rallisi Transorıentale'de Talihsiz Kaza

Dünyanın En Uzun Rallisi Transorientale'nin 6. Gününde Quaratubak-torgai Arasındaki Özel Etap Bölümünün 120. Kilometresinde Fransız Motosikletçi Phillipe Tonin ve Kamaz Kamyon Takımı Arasındaki Kazada Fransız Motosikletçi Philliple Hayatını Kaybetti.

Dünyanın En Uzun Rallisi Transorıentale'de Talihsiz Kaza

Dünyanın en uzun rallisi Transorientale'nin 6. gününde Quaratubak-Torgai arasındaki özel etap bölümünün 120. kilometresinde Fransız motosikletçi Phillipe Tonin ve Kamaz kamyon takımı arasındaki kazada Fransız motosikletçi Philliple hayatını kaybetti.

Rallide dün de talihsiz bir kaza yaşanmış ve yolda kalan bir araca yardım etmek isteyen Nissan takımı sürücüsü Xu Lang iki araç arasında vinç kablosunun yüzünde patlaması sonucu kaldırıldığı hastanede vefat etmişti. Transorientale organizasyonu ve yarışmacıları büyük bir üzüntü yaşarken, Türk Telekom sponsorluğunda Türkiye adına ralliye katılan Kemal Merkit, bugün yapılan özel etabı başarıyla tamamladı.

Transorientale'de 7. gün Arkalık-Botokara arasında 322 kilometresi özel etap olarak toplamda 692 km olarak gerçekleşecek. Finiş noktasından sonra yarışmacılar Kazakistan'ın başkenti Astana'ya varacaklar.

Rusya'nın St.Petersburg şehrinden 12 Haziran'da başlayan yarış en zorlu ve değişken parkurlarını katederek 17 gün sonra 28 Haziran'da Pekin'de Çin Seddi'nde sona erecek.

(MFS-NÇ-S)

Kaynak: İHA