Dünyanın En İyi Üniversitesi Suudi Arabistan'da

Dünyanın En İyi Üniversitesi Suudi Arabistan'da

Suudi Arabistan Krallığı, 2013 yılında eğitime yönelik yaptığı yatırımlara hız veriyor.

Dünyanın En İyi Üniversitesi Suudi Arabistan'da

Ülkede bulunan Kral Abdullah Bilim ve Teknoloji Üniversitesi dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösterilen Harvard ve Yale Üniversitesi'ne rakip olma yolunda ilerliyor.

Suudi Arabistan Krallığı'nın geleceğin bilim adamlarını yetiştirmek üzere açtığı "Kral Abdullah Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nde yayınlanan makaleler ve araştırmaları bugün birçok ülke tarafından yakından takip ediyor.

Köklü ve zengin bir kültürel mirasa sahip olan Suudi Arabistan Krallığı'nda bulunan görkemli kaleler, saraylar, hanlar, camiler ve hamamlar ülkenin tarihini zenginliğini gözler önüne sererken, bugün ülkede hızla yükselen ve modern mimarinin son örneklerini ortaya koyan yapılarda ülkenin zenginliğine zenginlik katmaya devam ediyor.

Özellikle son yıllarda kültürel ve mimari gelişimlere büyük önem veren Suudi Arabistan Krallığı, eğitim alanında hamleler yaparak geleceğin bilim adamları ve mucitleri için açılan tam donanımlı üniversiteleriyle tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başarmış durumda.

Tüm Dünyanın Yararlanabileceği Bir Araştırma Üniversitesi…

Suudi Arabistan Krallığı'nda kurulan ve kısa sürede dünyadan birçok araştırmacının ve öğrencinin girmek ve araştırmalarda bulunmak için ilgi gösterdiği Kral Abdullah Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (KAUST), bugün dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösterilen Harvard ve Yale üniversitelerine rakip durumda. Tüm dünyadan araştırması, öğrenci ve bilim adamlarına kapıları açık olan üniversitenin yeni bilimsel araştırmalara öncelik vermesi ve desteklemesi, üniversiteyi uluslararası bir araştırma merkezi haline getirmiş durumda.

Araştırma Odaklı Eğitim…

Kral Abdullah Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (KAUST)'nde yer alan araştırma merkezleri, özellikle Geometrik Modelleme ve Bilimsel Görüntüleme, Güneş Enerjisi ve Alternatif Enerjiler Bilimi ve Mühendislik, Suyun Tuzdan Arındırılması ve Yeniden Kullanılması gibi geleceğe yön verecek proje ve alanlara öncelik veriyor.

Suudi Arabistan Krallığı ve dünyanın gelişimi için önemli bilimsel ve teknolojik çalışmalar yapan KAUST' ta ki araştırma programları dört strateji ile gerçekleşiyor. Bunlar;

Kaynaklar, Enerji ve Çevre
Biyobilimler ve Biyomühendislik
Malzeme Bilimi ve Mühendisliği
Uygulamalı Matematik ve Hesaplamalı Bilim