Dünyanın En İyi Okulundan Uluslararası İşletmede Çift Diploma

Dünyanın En İyi Okulundan Uluslararası İşletmede Çift Diploma

Dünyanın En İyi Okulundan Uluslararası İşletmede Çift Diploma
Bültenler - Haberler | Güncel

Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü, gerçekleştirdiği uluslararası işbirlikleriyle akademik eğitimde fırsatlar yaratmaya devam ediyor.

Financial Times sıralamalarında dünyanın en iyi 100 İşletme Okulu arasında yer alan Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü ile ABD'nin en iyi işletme okullarından South Carolina Üniversitesi Darla Moore İşletme Okulu, Uluslararası İşletme Yüksek Lisans (MIM) alanında "çift diploma programı" anlaşması imzaladı.

Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü, ABD'nin en iyi işletme okullarından South Carolina Üniversitesi Darla Moore İşletme Okulu'yla Uluslararası İşletme Yüksek Lisans (MIM) alanında "çift diploma programı" başlattı.

Çift diploma programı sözleşmesi, Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü Akademik Direktörü Prof. Dr. Zeynep Gürhan Canlı ile South Carolina Üniversitesi (USC) Darla Moore İşletme Okulu Uluslararası Programlar ve İşbirliklerinden Sorumlu Dekan Yardımcısı Kendall Roth'un katıldığı Rumelifeneri Kampüsü'nde düzenlenen törende imzalandı.

Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü ile USC Darla Moore İşletme Okulu tarafından verilecek çift diploma programına seçilen öğrenciler, her iki kurum müfredat gereklerini karşılamaları halinde, Koç Üniversitesi'nden Uluslararası İşletme Yüksek Lisansı (MIM) ve USC'den de Uluslararası İşletme Yüksek Lisansı (MIB) diploması almaya hak kazanacak.

Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü adına anlaşmayı imzalayan Akademik Direktör Prof. Dr. Zeynep Gürhan Canlı, "USC Darla Moore İşletme Okulu ile birlikte yürüteceğimiz bu çift diploma programıyla uluslararası işletme öğrencilerimize benzersiz bir deneyim ve fırsat sunuyoruz. İlk yılı Koç Üniversitesi'nde tamamlayan yüksek lisans öğrencilerimiz, ikinci yılını USC'de geçirerek iki okuldan da diploma alma hakkı elde edecekler" dedi.

USC Darla Moore İşletme Okulu adına anlaşmaya imza atan Uluslararası Programlar ve İşbirliklerinden Sorumlu Dekan Yardımcısı Kendall Roth ise USC İşletme Okulu öğrencilerine İstanbul'da Koç Üniversitesi'nde katılacakları programın özellikle gelecekte bir yönetici olarak karşılaşacakları küresel sorunlara yaratıcı ve pratik çözümler geliştirebilmeleri konusunda yeni bir bakış açısı kazandıracağının altını çizdi.

2015 yılı güz dönemi için 30 Haziran 2015 tarihine kadar başvuruların devam edeceği Uluslararası İşletme Yüksek Lisans programında, USC ile başlatılan Çift Diploma Programı'na katılmak isteyen öğrencilerin her iki üniversite için belirtilen kriterleri karşılaması gerekiyor.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title