Dünyanın En İyi 101 Zeytinyağı Markasından 3'ü Kuşadası'ndan

Dünyanın En İyi 101 Zeytinyağı Markasından 3'ü Kuşadası'ndan

Dünyanın Geleneksel Yöntemlerle Sıkılmış En İyi 101 Zeytinyağının Arasına Kuşadası'ndan Bir Firma, 3 Ayrı Markayla Girdi.

Dünyanın En İyi 101 Zeytinyağı Markasından 3'ü Kuşadası'ndan

Dünyanın geleneksel yöntemlerle sıkılmış en iyi 101 zeytinyağının arasına Kuşadası'ndan bir firma, 3 ayrı markayla girdi.

Merkezi İtalya'da bulunan 'Uluslararası Organik Zeytinyağı Yarışması- Premiobiol- 2007'nin kataloğuna giren Kuşadası Gürsel Tonbul Çiftlik İşletmesi, dünya devleri arasında yerini aldı. İtalya'da Bari Ticaret Odası tarafından İtalya Organik Tarım Konsorsiyumu ve Andria Belediyesi ana sponsorluğunda düzenlenen, İtalya Gıda ve Tarım Bakanlığı'nca desteklenen, 'Uluslararası Organik Zeytinyağı Yarışması- Premiobiol- 2007' yarışmasına biri Kuşadası'ndan olmak üzere Türkiye'den 10 üretici katıldı. Yarışmada 41 ülkenin 41 zeytinyağı uzmanından oluşan jüri değerlendirme yaptı. Kuşadası'ndaki Gürsel Tonbul Çiftlik İşletmesi 'Yerlim Ada', 'Yerlim Anya' ve 'Yerlim Andız' markalı 3 zeytinyağıyla yarışmanın 'dünyanın geleneksel yöntemlerle sıkılmış en iyi zeytinyağı' kataloğuna girdi. Türkiye'den iki ayrı firma daha birer ürünüyle aynı kataloğa girme başarısını gösterdi.

(ZH-OK-Y)

Kaynak: İHA