'Dünyanın En Güçlü 10 Ülkesinden Biri Olacağız'

'Dünyanın En Güçlü 10 Ülkesinden Biri Olacağız'

Toptan, 'Üniversitedekilerle 18-19 Milyon Öğrencinin Bulunduğu Türkiye, Potansiyeline İyi Eğitim Vererek, Dünyanın En Güçlü 10 Ülkesinden Biri Olma İmkanını Önüne Getirecektir' Dedi.

'Dünyanın En Güçlü 10 Ülkesinden Biri Olacağız'

TBMM Başkanı Köksal Toptan, ''Üniversitedekilerle 18-19 milyon öğrencinin bulunduğu Türkiye, potansiyeline iyi eğitim vererek, Cumhuriyetin 100. yılında dünyanın en güçlü 10 ülkesinden biri olma imkanını önüne getirecektir'' dedi.

Toptan, Zonguldak Belediyesince Alaborina Restoranda verilen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, ''Türkiye'nin 22 Temmuz seçimleriyle çok önemli bazı şeyleri gerçekleştirmenin bahtiyarlığını yaşadığını'' söyledi.

Seçimlerde, ''seçmenin üzerinde çok durduğu ve yoğunlaştığı siyasi istikrarın korunduğunu, yüksek oranda da temsilde adaletinin sağlandığını'' anlatan Toptan, şunları kaydetti:

''Şu anda TBMM'de 7 parti seçmen eğilimlerinin yüzde 85'ini temsil etmektedir. Bu çok önemli orandır. Parlamento'nun, Türkiye'nin sorunlarını çözmek için her avantajı vardır. Bu dönem, Türkiye Cumhuriyeti Parlamentosu önündeki sorunları tek tek aşacaktır ve Türkiye'yi çağdaş uygarlık düzeyine biraz daha yaklaştıracaktır. Parlamento'nun içinden çıkan Hükmet, Parlamento'nun temel eğilimlerini dikkate alarak icraatlarda bulunacak, programında vaat ettiği hususları da tek tek yerine getirmek için çaba harcayacaktır.

Bugün yeni eğitim öğretim yılının açılışını yaptık. Üniversitedekilerle 18-19 milyon öğrencinin bulunduğu Türkiye, potansiyeline iyi eğitim vererek, Cumhuriyetin 100. yılında dünyanın en güçlü 10 ülkesinden biri olma imkanını önüne getirecektir. Yurt dışında sayıları 10 binlerle ifade edilen geçlerimiz de bizim için güçtür. Türkiye, önümüzdeki dönemlerde eli bükülemeyecek ülke olacaktır. Yeter ki birbirimize inanalım ve hoşgörülü olalım.''

Kaynak: AA