Dünyanın En Beğenilen Firmaları - Haberler
Haberi Paylaş

Dünyanın En Beğenilen Firmaları

Bültenler - Haberler | Güncel
Dünyanın En Beğenilen Firmaları

Novartıs, "Dünyanın En Beğenilen Firmaları" listesinde ilaç kategorisinde bir kez daha birinci sırada yer aldı

Novartis, Fortune Dergisi'nin her yıl yayınladığı "Dünyanın En Beğenilen Firmaları" listesinde ilaç firmaları arasında bir kez daha birinci sırada yer aldı.

Dünyanın lider ilaç firmalarından Novartis, ABD'li Fortune Dergisi'nin her yıl yayınladığı "Dünyanın En Beğenilen Firmaları" listesinde ilaç firmaları arasında birinci sırada yer aldı.

Şirketlerin, global rekabetçilik, yenilikçilik, insan yönetimi, mali sağlamlık, sosyal sorumluluk, yönetim kalitesi gibi dokuz spesifik kategoride değerlendirildiği listede Novartis, "global rekabetçilik" alanında en yüksek puanı aldı ve sıralamada bulunan 12 ilaç firmasını geride bırakarak birinciliğe yükseldi.

Bu sıralamayla birlikte, bu yıl üç kez arka arkaya dünyanın en beğenilen ilaç firması seçilen Novartis, 9 yıldır sektörün ilk üç firması arasında yer alıyor.

Fortune tarafından her yıl yayınlanan sıralama, sektördeki firmaların yönetim kurulu üyeleri ve üst düzey yöneticilerinin diğer firmalara verdiği puanlara göre belirleniyor. Büyük global firmalardan 3800 yönetici, direktör ve mali analistin algılarını yansıtan sıralamada 57 farklı sektörün yanı sıra birçok ülke/ bölgeyi kapsayan sektör listeleri de yer alıyor.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500