Dünyada Gündem

İsveç'te Hamas Davası

Dünyada Gündem
07.02.2009 00:45 | Son Güncelleme: 07.02.2009 00:45

İSVEÇ'TE HAMAS DAVASI

İsveç'in Malmö kentinde kurulan bir dernek aracılığıyla toplanan yardımın Hamas'a gönderildiği iddiasıyla açılan davanın görülmesine, geniş güvenlik önlemlerı altında başlandı.

İsveç basınının yoğun ilgi gösterdiği davada yargılanan 44 yaşındaki Filistinli, İsrail ablukası altında tutulan Gazze ile diğer Filistin bölgelerinde aç ve bakıma muhtaç çocuklara yardım için toplanan 4 milyon İsveç Kronu'nu (yaklaşık 780 bin TL) Hamas'a görderdiği iddiasıyla yargılanıyor.

PARİS'TE YOĞUN KAR YAĞIŞI, KARA VE HAVA YOLU ULAŞIMINI OLUMSUZ ETKİLEDİ

Fransa'nın başkenti Paris'te bu sabah başlayan yoğun kar yağışı, kara ve hava ulaşımını olumsuz etkiledi. Yoğun kar yağışı nedeniyle çevre yollarında uzun otomobil kuyrukları oluştu.

Yağıştan dolayı sabah saatlerinde Charles de Gaulle Havaalanından yapılması planlanan 30 sefer iptal edildi.

İYON DENİZİ'NDE HAFİF ŞİDDETTE DEPREMLER

Yunanistan'da merkez üsleri başkent Atina'nın yaklaşık 250 kilometre batısında, İyon Denizi'ndeki Zakinthos ve Lefkada Adaları açıkları olan, Richter ölçeğine göre 3,9 ve 3,6 büyüklüğünde iki yer sarsıntısı kaydedildi.

Atina Yerbilimleri Enstitüsü, depremlerin can ve mal kaybına yol açmadığını duyurdu.

ATİNA'DA ÇEVRECİLER GÖSTERİ YAPTI

Yunanistan'ın başkenti Atina'da ağaçların kesilmesini protesto eden bir grubun gösteri düzenlediği bildirildi.

Yunan basın-yayın organları, Atina Belediyesinin bulunduğu Kocia meydanında toplanan göstericilerin, kentin Kipseli semtinde park alanındaki ağaçların kesilmesini ve alanın otopark haline getirmesini protesto ettiğini duyurdular.

EGE'DE KAÇAK GÖÇMEN OPERASYONLARI

Yunanistan sahil güvenlik ekiplerinin Midilli ile Bulamaç adaları kıyılarında düzenlediği operasyonlarda 33 kaçak göçmenin yakalandığı, bir kişinin ise insan taciri olduğu gerekçesiyle gözaltına alındığı bildirildi.

Yunanistan Ege ve Deniz Ticaret Bakanlığı, Midilli limanında yürütülen ilk operasyonda, milliyetleri henüz belirlenemeyen 5 kaçak göçmenin yakalandığını duyurdu.

Bulamaç'taki operasyonda ise Ada'nın 0,5 deniz mili doğusunda, 21 erkek, 3 kadın ve 4 çocuktan oluşan kaçak göçmen grubunun yakalandığını belirten Bakanlık, bu grupla birlikte, kimliği açıklanmayan yabancı uyruklu 27 yaşındaki insan tacirinin de gözaltına alındığını açıkladı.

Kaynak: DHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title