Dünyada Bir İlk; Peynir Döneri

Dünyada Bir İlk; Peynir Döneri
Bültenler - Haberler | Güncel

Kecheese, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek peynir döneri yaptı.

Türer A.Ş.'nin markası olan Kecheese, keçi peynirinden ortaya çıkardığı dönerinin tadımını 12. Seferihisar Mandalina Şenliği'nde görücüye çıkardı. Vatandaşların ilk kez gördüğü dönere karşı yoğun ilgi gösterdiği ve uzun kuyruklar oluşturduğu tanıtım sırasında Türer A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Özer Türer, bir ilki gerçekleştirmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Kızartmalık keçi peynirinden yapılan dönerin sunumunu gerçekleştiren Kecheese Üretim Müdürü Bilgin Oğuz. keçi sütünden üretilen peynir dönerinin lezzetinin tartışılmaz olduğunu söyledi.

Saanen cinsi keçilerden elde edilen saf sütlerle yapılan peynirin gerekli bekleme süresini doldurduktan sonra tüketici ile buluştuğunu kaydeden Oğuz, "Daha önce defalarca denenmesine rağmen peynir döneri istenilen standardı yakalayamadı ve ateş karşısında eridi. Ancak biz Kecheese markasının bir ürünü olan kızartmalık keçi peynirini ürettik. Ürünümüz piyasada son derece olumlu tepkiler aldı. Bizde döner yapmaya karar verdik. Herkesi heyecanlandıran bu işin sonunda birçok testin ardından kıvamını ayarladığımız peynir dönerini ürettik. Son derece lezzetli bu ürünün tanıtımı da gereken ilgiyi gördü" diye konuştu.

Tüketicinin yüzde yüz keçi sütünden üretilen bir dönerle tanıştığını sözlerine ekleyen Bilgin Oğuz, şöyle devam etti; "Son derece hijyenik şartlar altında ve sağlıklı süt üretiyoruz. Türer çiftliğinde yetiştirilen 3 bin baş keçi ve koyun bulunuyor. Kecheese markası olarak sektöre hızlı bir giriş yaptık. Şu anda Seferihisar'ın Sığacık ilçesinde bulunan Kecheese marketinde yoğun ilgi görüyoruz. 30'un üzerinde ürünü piyasaya çıkardık. İzmir'de 150 noktada ürünlerimizin satışı yapılıyor. Tüketiciden çok olumlu tepkiler alıyoruz. Keçi sütünden yapılan ürünlerde kesinlikle başka bir süt kullanmıyoruz. Saf keçi sütü kullanılan ürünlerimiz çok kısa zamanda İzmir Güzelyalı'da açılacak Kecheese markette yerini alacak. Tüketicilerimize kısa zamanda daha da yakınlaşacağız. Gelen taleplere yanıt vereceğiz".

Kecheese standının önünde ilk kez gördükleri peynir dönerine yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, döneri çok beğendiklerini belirterek "Bu tat ile tanıştığımıza memnun oldük. Çok lezzetli. Çok değişik olmuş. Bundan sonra mutlaka arayacağımız bir lezzet" diye konuştu.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title