Antalya Sahilleri Boşaldı, Define Avcıları Değerli Eşya Aramaya Başladı

Antalya Sahilleri Boşaldı, Define Avcıları Değerli Eşya Aramaya Başladı

Antalya'da hava sıcaklıklarının düşmesiyle boş kalan kumsallara akın eden define avcıları, metal dedektörlerle turistlerin düşürmüş olabileceği değerli eşyaları aradı.

Antalya'da hava sıcaklığı bir anda 7-8 derece düşünce dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili bomboş kaldı. Boşluğu fırsat bilen define avcıları ise sahilde değerli eşya aradı.

DEFİNE AVCILARI SAHİLE AKIN ETTİ

Kasım ayını 20 derecenin üstünde seyreden Antalya'da dün gece yüksek kesimlere yağan kar yağışı ve gün boyunca devam eden aşırı rüzgar hayatı olumsuz yönde etkiledi. Hava sıcaklığının 7-8 derece düşmesiyle birlikte normalde tıklım tıklım olan dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili bomboş kaldı.Bazı vatandaşlar kışlık montlarını giyerek sahilde fotoğraf çekindi, sahilde yürüyüş yaptı. Öte yandan soğuk sebebiyle sahilin boş kalmasını fırsat bilen define avcıları sahilde vatandaşlardan düşen değerli eşyaları metal dedektör ile aradıkları gözlendi.

''UMDUĞUMUZ GİBİ OLMADI''

Belçika'dan Antalya'ya denize girme umutlarıyla gelen İstek Eriş, "Uçakta gelirken dağların tepesinde karları gördüm,dağlarda olduğu için denize fazla yansımaz diye düşündüm.Geldikten sonra o soğuğu o yağmuru gördüm.En azından ayaklarımızı sokarız diye düşündük ama hiç umduğumuz gibi olmadı" dedi.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE SICAKLIKLAR ARTACAK

Meteorolojiden edinilen bilgiye göre Antalya'da hava sıcaklığının önümüzdeki günlerde tekrar 20 derecenin üzerine çıkması bekleniyor.

Kaynak: İHA