Haberi Paylaş

Ukrayna ombudsmanının Türk bayrağı hassasiyeti konferansa damga vurdu

Dünya Haberleri

Ankara'da düzenlenen konferansta konuşmacıların arasında yer alan Rus ombudsmanı Türk bayrağını yere düşürdü ama almaya tenezzül etmedi. Duruma şahit olan Ukrayna ombudsmanı ise ayağa kalkıp, Rus mevkiidaşının gözüne bakarak Türk bayrağını yerine koydu.

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'na bağlı Avrupa Birliği Başkanlığı öncülüğünde Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından Ankara'daki Sheraton Otel'de 11-12 Ocak 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen "21. Yüzyılda İnsan Haklarının Geleceği" Uluslararası Ombudsmanlık Konferansı'nda dikkat çeken bir olay yaşandı.

YERDEN KALDIRMAYA TENEZZÜL ETMEDİ

Konferansın 12 Ocak 2023 tarihli ikinci oturumunda, Rus Ombudsmanı Tatyana Moskalkova yanındaki masada bulunan Türk bayrağına dokunarak yere düşürdü. Rus ombudsman bayrağı yerden kaldırmaya tenezzül etmeyince, o sırada aynı oturumda bulunan Ukrayna Ombudsmanı Dmıtro Lubinets, bir süre Rus ombudsmanın hareketlerini takip etti.

SAYGISIZLIĞINI YÜZÜNE VURDU

Rus ombudsmanın, Türk bayrağına olan saygısızlığına tahammül edemeyen Ukrayna Ombudsmanı Dmıtro Lubinets, Türk bayrağını yerden kaldırdı ve yerine yerleştirdi. Lubinets bayrağı yerleştirirken, Tatyana Moskalkova olanları şaşkınlıkla izledi.

Ukrayna Rusya Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (17)

mehmet:

ama ukrayna ordusu PKK ya sizinle biz biriz dedi.

Cevap Yaz23Yayından Kaldır
Niğra:

Her ne hikmetse böyle toplantılarda TÜRK BAYRAGI hep yer düşürülüyor. neden acaba

Cevap Yaz538Yayından Kaldır
Ahmet YILMAZ:

Valla gurur verici bu güzel harekete Türk başkonsolosluğumuzun güzel bir ödül vermesini bekleriz. Bayrağımıza saygı duyana biz iki katı saygı duyarız.

Cevap Yaz144Yayından Kaldır
Tüm 17 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title