Haberler

Ukrayna'daki savaşta zarar gören ambulans Berlin'de sergileniyor

Abone Ol

Ukrayna'daki savaşta zarar gören bir ambulans, Almanya'nın başkenti Berlin'de Federal Meclis'in (Bundestag) önünde sergileniyor. Ukraynalı, Litvanyalı ve Alman aktivistler, Ukrayna'daki savaşa dikkati çekmek için 'parçalanmış ambulans' adlı proje başlattı. Aktivistler, parçalanmış ambulans ile Rusya-Ukrayna Savaşı'na dikkati çekmek istediklerini açıkladı.

Ukrayna'daki savaşta zarar gören bir ambulans, Almanya'nın başkenti Berlin'de Federal Meclis'in (Bundestag) önünde sergileniyor.

Ukraynalı, Litvanyalı ve Alman aktivistler, Ukrayna'daki savaşa dikkati çekmek için "parçalanmış ambulans" adlı proje başlattı.

Proje kapsamında Ukrayna'nın Harkiv kentinde zarar gören bir ambulans başkent Berlin'e getirildi.

Aktivistler, parçalanmış ambulans ile Rusya-Ukrayna Savaşı'na dikkati çekmek istediklerini açıkladı.

Projeyi organize edenler arasında yer alan aktivist Valentyna de Maar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ambulansın, Rusya'nın Şubat 2022'deki saldırısı sonucu Harkiv bölgesinde insanları tahliye etmek için kullanılırken parçalandığını ve sürücüsünün ağır yaralandığını söyledi.

De Maar, parçalanmış ambulansı sergilemekle savaşın ve savaş suçlarının ne anlama geldiğini göstermek istediklerini belirtti.

Bu savaşta insanların acı çektiğini aktaran de Maar, "Federal Meclis milletvekillerini bilgilendirmek istiyoruz. Tahrip edilen hastaneyi buraya getiremeyiz. Bu aracın insanları tahliye etmek için yola çıktığı hastane kasıtlı bir şekilde 12 Mart 2022 misket bombalarla hedef alınarak vuruldu. Oradan çıkan araç da zarar gördü, sürücü de yaralandı." dedi.

De Maar, ambulansın daha önce Kiev, Vilnus ve Münih'te sergilendiğini ifade ederek, bundan sonra aracı Hamburg'da ve diğer Avrupa şehirlerinde insanlara göstereceklerini kaydetti.

Sergilenen ambulansı, aralarında Sosyal Demokrat Parti (SPD) Eş Başkanı Saskia Esken'in de bulunduğu birçok milletvekili ve siyasetçi ziyaret etti.

Kaynak: AA / Dünya

Ukrayna Berlin Rusya Dünya Haberler

Bakmadan Geçme

Rektör Güliz Moğan kimdir? İstanbul Okan Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Selman Öğüt kimdir? İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Mehmet Yazıcı kimdir? Antalya Belek Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör İsmail Boz kimdir? Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? UEFA Konferans Ligi ikili averaj mı, genel averaj mı? 30 Kasım 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 30 Kasım Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 30 Kasım AFAD ve Kandilli deprem listesi! 30 Kasım Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 1 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 30 Kasım 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 1 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title