Haberler

Ukrayna'da Zaporijya Nükleer Santrali'nde Radyasyon Tatbikatı Yapıldı

Güncelleme:

Ukrayna Devlet Acil Servisi (DSNS), Rusya'nın kontrolünde bulunan Zaporijya Nükleer Santrali'nde (ZNPP) meydana gelecek olası bir radyasyon kazasına karşı tatbikat yaptıklarını açıkladı. Tatbikatta, kaza sonrası olası radyasyon kirlenmesine karşı tedavi istasyonlarının kurulması, kirlenmiş alanlarda ölçümler ve radyasyon temizleme gibi çalışmalar yapıldı. Tatbikata 800'den fazla acil durum görevlisinin katıldığı vurgulandı.

p> Ukrayna Devlet Acil Servisi (DSNS), Rusya'nın kontrolünde bulunan Zaporijya Nükleer Santrali'nde (ZNPP) meydana gelecek olası bir radyasyon kazasına karşı tatbikat yaptıklarını açıkladı.

DSNS yetkililerinden tatbikata dair dün yapılan açıklamada, Zaporijya bölgesindeki nükleer santralde meydana gelebilecek olası bir 'radyasyon kazasına' karşı taktik ve uzmanlık tatbikatı gerçekleştirildiği belirtildi. Tatbikatta, kaza sonrası olası radyasyon kirlenmesine karşı tedavi istasyonlarının kurulması, kirlenmiş alanlarda ölçümler ve radyasyon temizleme gibi çalışmalar yapıldı. Tatbikata 800'den fazla acil durum görevlisinin katıldığı vurgulandı.

Görüntülerde özel kıyafet giymiş kurtarma ekiplerinin araçları ve kişileri radyasyondan temizlemesi, radyasyona maruz kalmış kişilerin tedavisi için sahra çadırlarının kurulması ve olası bir radyasyon kirlenmesine karşı çevrede önlemler alınması gibi tatbikatlar yapıldığı görüldü.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Dünya

Zaporijya Ukrayna Rusya Dünya Haberler

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Bakmadan Geçme

25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri e-Nabız randevu onaylama! e-Nabız'dan randevu nasıl onaylanır? En-Nesyri müslüman mı? Youssef En-Nesyri nereli, dini ne, ailesi müslüman mı? Testo Taylan kaç yaşında, nereli? Testo Taylan'ın boyu, kilosu kaç, ne mezunu? Ruzomberok nerenin takımı? Ruzomberok hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? TBMM'de hangi milletvekilleri kavga etti? TBMM'de ne oldu, kavga neden çıktı? Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, canlı maç skoru!
Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title