Suudi Arabistan'ın 'Kaşıkçı Senaryosu' Yine Değişti - Haberler
Haberi Paylaş

Suudi Arabistan'ın 'Kaşıkçı Senaryosu' Yine Değişti

Demirören Haber Ajansı - Dünya
Suudi Arabistan'ın 'Kaşıkçı Senaryosu' Yine Değişti

Gazeteci Cemal Kaşıkçı'ının, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülmesi ile ilgili soruşturmayı yürüten savcı, Türkiye'den gelen bilgiler ışığında, Kaşıkçı'nın öldürülmesinin önceden planlanmış olduğunu açıkladı.

Gazeteci Cemal Kaşıkçı'ının, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülmesi ile ilgili soruşturmayı yürüten savcı, Türkiye'den gelen bilgiler ışığında, Kaşıkçı'nın öldürülmesinin önceden planlanmış olduğunu açıkladı. Konu ile ilgili Suudi Arabistan'ın senaryosu yeniden değişirken, Kaşıkçı'nın ölümünden üst düzey istihbarat şefi olan General Ahmet Al-Assiri sorumlu tutuldu. ABD medyasında çıkan haberlerde de, Al-Assiri'nin ABD Başkanı Donald Trump ile derin bağlantıları olduğu öne sürüldü.

Kraliyet ailesi, Kaşıkçı'ya ne olduğuna ilişkin ilk açıklamada, Kaşıkçı'nın başkonsolosluk binasından çıktığını savundu. Daha sonra bu senaryo değiştirildi ve Kaşıkçı'nın başkonsolosluk binasında çıkan arbedede öldüğü açıklandı. Bu senaryo da daha sonra değişti ve Kaşıkçı'nın sorgulama sırasında 'kaza sonucu öldüğü' duyuruldu.

Olayla ilgili soruşturmayı yürüten Suudi savcının son açıklaması, Türkiye'nin Kaşıkçı'nın planlı olarak öldürüldüğü açıklamalarını doğrular nitelikte olmasından dolayı önem taşıyor. Ancak savcılığın açklamasında, Al-Assiri'nin başında bulunduğu ekibe emri kimlerin verdiğine ilişkin bir bilgi yer almıyor. - York

Demirören Haber Ajansı / Dünya

Suudi Arabistan Cemal Kaşıkçı Türkiye Ölü Dünya Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title