Haberi Paylaş

Sinan Ateş sorusu soran muhabire "İşine bak" diyen Bahçeli'ye, ABD'den tepki: Endişe duyuyoruz

Dünya Haberleri

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, MHP lideri Bahçeli'nin bir muhabirin Sinan Ateş cinayeti üzerine sorduğu bir soruya "Hadi işine bak, hadi" tepkisi vermesi hakkında açıklamalarda bulundu. Price, "ABD, Türkiye'de ifade özgürlüğüne yönelik yaygın kısıtlamalardan endişe duymaya devam ediyor" ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye 24 Ocak'ta gerçekleşen grup toplantısında yaptığı konuşma sonrası TBMM koridorundan geçerken, bir muhabir tarafından eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesi sorulmuştu. MHP lideri, bu sözler üzerine "Hadi işine bak, hadi" ifadelerini kullandı. Bahçeli'nin yanındaki isimlerin ise gazetecilerin tuttuğu mikrofonları sert bir şekilde itmesi dikkat çekti.

Sinan Ateş sorusu soran muhabire 'İşine bak' diyen Bahçeli'ye ABD'den tepki: Endişe duyuyoruz

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve korumalarının muhabire olan tepkisine yönelik açıklamalarda bulundu. Cumhuriyet'in haberine göre Price, "İfade özgürlüğü, gazeteciler dahil ve hatta bazılarının tartışmalı ya da rahatsız edici bulduğu söylemleri içerdiğinde bile demokrasiyi güçlendirir ve korunması gerekir" dedi.

Sözlerini sürdüren Price, "ABD, Türkiye'de ifade özgürlüğüne yönelik yaygın kısıtlamalardan endişe duymaya devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Sinan Ateş sorusu soran muhabire 'İşine bak' diyen Bahçeli'ye ABD'den tepki: Endişe duyuyoruzABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price

Ateş'in suikasta kurban gitmesi sonrasında uzun süre sessizliğini koruyan Bahçeli, 2 hafta önceki grup toplantısında konuya üstü kapalı değinmişti. Sinan Ateş'in adını anmayan Bahçeli, "Bir cinayet üzerinden siyasi kurgu yapılıyor. Menfur cinayetin içine dava arkadaşlarımızı çekmek isteyenlere eyvallah etmeyeceğiz. Sis dağılsın diye bekledik şimdi söz sırası bizde. Cinayetin gölgesi MHP'ye düşürülmek istendi. Kanlı saldırı gerçekleştikten hemen sonra MHP'ye organize ve örgütlü bir saldırı ivme alarak hız kazandı. Tüm FETÖ'cüler partimize karşı algı operasyonlarıyla yeni bir kalkışma başlattılar. Bir iç hesaplaşmanın olduğu iddia edildi. Böyle zamanlar duygusal taşkınlığın akli melekeleri kilitlediği zamanlardır." ifadelerini kullanmıştı.

Haberler.com / Emre İliksiz - Dünya

Politika Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (81)

Bayram Balyiyen:

ülke için bi çivi çakmamış kişiler gazeteciyi azarlayarak vatana hizmet olmuş olmazlar

Cevap Yaz76Yayından Kaldır
Ali KARA :

Mega boy hamburgerciye cevap: ben ülkemizde her şey 44 lük demiyorum. Ama tam bağımsız yolunda bir sınavdan geçiyoruz, bunu istemeyenler şuan birleştirilmiş bir masa oluşturmuş.. bununla ilgili birkaç cümle yetmiyor kitap yazmam lazım. Düşüncelerim siyasi değil milli dir, bunu bil.

Cevap Yaz14Yayından Kaldır
Ali KARA :

Mega boy hamburgerciye cevap: Almanya da yaşayan yakınlarım var, geçen hafta hastalandilar ama ağrı kesici ateş düşürücü bulamıyorlar. 1-2 günde gitse buradan gönderecektim. Ekonomi iyi değil peki bunu SGK yı batıran, Çorum'u il yapan merdivene ters binen şahısmı düzeltecek

Cevap Yaz16Yayından Kaldır
Tüm 81 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title