DÜNYA HABERLERİ

Koronavirüs kısıtlamalarının gevşetilmesinin ardından Amerikalılar sahilleri doldurdu
Salgında 100 bine yakın vatandaşını kaybeden ABD'nin, koronavirüs kısıtlamalarının gevşetildiği birçok eyaletinde, vatandaşlar hafta sonu sahillere akın etti. Bu durum kamuoyunda tartışmaları da beraberinde getirdi.
Brezilya'da koronavirüs sebebiyle ölen bir kişinin cesedi 30 saat sokakta bekletildi
Güney Amerika'da koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülke olan Brezilya'da, salgın sebebiyle ölen Valnir da Silva isimli bir vatandaşın cesedinin halı saha ve arabaların ortasında 30 saat bekletilmesi tepkilere yol...
ABD'de cani evlat, 20 kişilik görüntülü toplantı sırasında babasını öldürdü
ABD'nin New York eyaletinde, 72 yaşındaki bir adam, Zoom uygulamasında 20 katılımcıyla görüntülü toplantı yaptığı sırada, oğlu tarafından bıçaklanarak öldürüldü.
Trump 'Açık Semalar Anlaşması'ndan çekiliyorum' dedi, Rusya'dan yanıt geldi
ABD Başkanı Donald Trump, Rusya sorumluluklarını yerine getirene kadar, Açık Semalar Anlaşması'ndan çekileceklerini açıkladı. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü "ABD'nin anlaşmadan çekileceğine dair resmi bir tebligat...
ABD'de son 9 haftada 38 milyon 615 bin kişi işsizlik maaşı başvurusu yaptı
ABD'de ilk kez işsizlik maaşı başvurusunda bulunanların sayısı, 16 Mayıs ile biten haftada 2 milyon 438 bin olurken, koronavirüs salgınının etkisiyle son 9 haftada toplam 38 milyon 615 bine ulaştı.
title