Haberler

Rusya, Ukrayna'nın İHA Saldırılarına Karşı Önlemler Aldı

Son Güncelleme:
Abone Ol

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna'nın insansız hava araçlarıyla (İHA), Belgorod, Kursk ve Bryansk bölgelerine yeni saldırılar düzenlediğini duyurdu. Bakanlık, Ukrayna'nın İHA'larının Rusya topraklarında gerçekleştirmeye çalıştığı terör saldırılarına karşı önlemler aldığını açıkladı.

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna'nın insansız hava araçlarıyla (İHA), Belgorod, Kursk ve Bryansk bölgelerine yeni saldırılar düzenlediğini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Ukrayna'nın saat 09.00 sularında uçak tipi İHA ile Rusya topraklarında "terör saldırısı" düzenleme girişiminde bulunduğu belirtilerek bir İHA'nın Belgorod bölgesi üzerinde vurulduğu kaydedildi.

Saat 10.00 civarında da Kursk ve Bryansk bölgeleri üzerinde Rus hava savunma sistemlerinin iki İHA'yı engellediği aktarılan açıklamada, saat 10.30 civarında da Kursk bölgesi üzerinde bir Ukrayna İHA'sının düşürüldüğü ifade edildi.

Rusya Savunma Bakanlığı, gece ve sabah saatlerinde Karadeniz, Kırım, Kursk ve Bryansk bölgesinde Ukrayna'nın insansız hava aracı (İHA) saldırılarının engellendiğini bildirmişti.

Kaynak: AA / Dünya

İhlas Haber Ajansı Ukrayna Bryansk Rusya Dünya Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title