Haberler

Polonya-Litvanya Anayasası'nın kabulünün yıldönümü Ankara'da kutlandı

Güncelleme:

Polonya-Litvanya Birliği Devlet Kanunu'nun kabul edilişinin yıldönümü kapsamında Polonya ve Litvanya'nın Ankara Büyükelçilikleri'nin ev sahipliğinde resepsiyon düzenlendi. Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay, Polonya Büyükelçisi Maciej Lang, Litvanya Büyükelçisi Ricardas Degutis ve Ukrayna Büyükelçisi Vasyl Bodnar katıldı.

MELİS YILDIRIM

Polonya- Litvanya arasındaki 3 Mayıs 1791 Anayasası'nın kabul edilişinin yıldönümü bugün Polonya ve Litvanya'nın Ankara Büyükelçilikleri'nin ev sahipliğinde düzenlenen resepsiyon ile kutlandı.

Polonya- Litvanya Birliği Devlet Kanunu'nun kabul edilişinin yıldönümü kapsamında Polonya ve Litvanya'nın Ankara Büyükelçilikleri'nin ev sahipliğinde bugün bir resepsiyon düzenlendi. Polonya'nın Ankara Büyükelçiliği'ndeki resepsiyona yabancı misyon temsilcilerinin dışında; Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay, Polonya Büyükelçisi Maciej Lang, Litvanya Büyükelçisi Ricardas Degutis ve Ukrayna Büyükelçisi Vasyl Bodnar katıldı.

Ev sahibi Büyükelçilerin açış konuşmasını Ukrayna Büyükelçisi Vasyl ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Kemal Bozay'ın konuşması takip etti.

Polonya Büyükelçisi Maciej Lang bu sene, 3 Mayıs Anayasası'nın yıldönümü ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100'üncü yıldönümünü de kutladıklarını belirterek, Türkçe "Nice yıllara Türkiye" dedi.

3 Mayıs 1791 tarihinde Büyük Meclis (Sejm) olarak bilinen Dört Yıllık Meclis'in kabul ettiği Polonya-Litvanya Birliği Devlet Kanunu, Avrupa'da ilk ve dünyada kabul edilen ikinci anayasa niteliğini taşıyor.

Kaynak: ANKA / Dünya

Mehmet Kemal Bozay Litvanya Polonya Ukrayna Ankara Dünya Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title