Haberi Paylaş
Kuzey Irak'ta Halk 'İsyanda'

Kuzey Irak'ta Halk 'İsyanda'

Dünya Haberleri

Kuzay Irak'ta Elektrik, Su, Akaryakıt Ve Altyapı Hizmetlerinin Yetersiz Olduğunu Ve Kürt Yöneticilerin Rüşvet Alarak Adam Kayırdığını Öne Süren Binlerce Kişi, 1 Haftayı Aşkın Süredir Süleymaniye Başta Olmak Üzere Çeşitli Kentlerde Gösteriler Düzenliyor. Olaylarda Şimdiye Kadar 1 Kişi Öldü, Çok Sa...

Kuzay Irak`ta elektrik, su, akaryakıt ve altyapı hizmetlerinin yetersiz olduğunu ve Kürt yöneticilerin rüşvet alarak adam kayırdığını öne süren binlerce

kişi, 1 haftayı aşkın süredir Süleymaniye başta olmak üzere çeşitli kentlerde gösteriler düzenliyor. Olaylarda şimdiye kadar 1 kişi öldü, çok sayıda gösterici ve peşmerge de yaralandı. Yerel İçişleri Bakanlığı gösterilerin yasadışı olduğu açıkladı.

SÜLEYMANİYE`DE YAKLAŞIK 3 BİN LİŞİ YÜRÜDÜ

Süleymaniye`de dün düzenlenen gösterilerde çok sayıda kamu kuruluşu taşlandı, robocop kıyafetli peşmergelerle göstericeler arasında arbede yaşandı. Çoğunluğu genç yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı gösteri, Irak Devlet Başkanı Celal Talabani’nin kente gelişinin hemen ardından gerçekleşti. Kalabalığı yönlendiren kişilerin peşmerge kuvvetleri ve sivil polisler tarafından gözaltına alınması protestolara neden oldu. Göstericiler gözaltına alınan 30 kişinin serbest bırakılması için uzun süre meydandan ayrılmadı.

‘GENÇLER KÜRDİSTAN’I TERK ETMEK İSTİYOR’

Peşmergelerin müdahalesine tepki gösteren protestocular, demokratik haklarını kullandıklarını ve hiçbir gruba bağlı olmadıklarını ifade ettiler. Elektirik, su, akaryakıt gibi en temel ihtiyaçlarının bile karşılanamadığını savunan göstericiler, Celal Talabani ve Mesut Barzani’yi de sert bir dille eleştirdi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Dünya

Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title