Haberler

Jpost Türkiye'ye Gaz Boruhattına Karşı Çıktı: "Büyük Bir Stratejik Hata Olabilir"

Jerusalem Post, Türkiye'nin İsrail'e yakınlaşma isteği altında örtülü bir günden bulunduğunu, Türkiye'nin boruhattı ile İsrail'den gaz almak istediğini öne sürdüğü başyazısında "Onaylanırsa eğer boruhattı, İsrail'in en büyük stratejik"...

Jerusalem Post, Türkiye'nin İsrail'e yakınlaşma isteği altında örtülü bir günden bulunduğunu, Türkiye'nin boruhattı ile İsrail'den gaz almak istediğini öne sürdüğü başyazısında "Onaylanırsa eğer boruhattı, İsrail'in en büyük stratejik hatalarından biri olabilir" yorumunu yaptı Türkiye'nin, İsrail'e yakınlaşma isteği altında örtülü bir günden bulunduğu, Türkiye'nin boruhattı ile İsrail'den gaz almak istediği, böyle bir adımın da İsrail için "büyük bir stratejik hata" olabileceği iddia ediliyor.

Jerusalem Post gazetesi, başyazısında " Türkiye'nin İsrail ile bir yakınlaşmayı değerlendirme istekliliğinin altında örtülü bir gündemin bulunduğu giderek açıkça görülüyor" savını dile getirdiği başyazısında Türkiye ve İsrail'in "ciddi olarak" İsrail'in doğalgazın Türkiye'ye ve oradan belki Avrupa'ya taşıyacak bir denizaltı boruhattı döşemeyi değerlendirdikleri duyumlarının bulunduğunu kaydetti.

Türklerin 2 milyar dolara mal olacak projenin faturasının bir kısmını üstlenmeye istekli olduklarını belirttiklerinin söylendiğini kaydeden gazete, Türkiye'nin İsrail'in gazın peşinde olduğunu savundu.

Halbuki Mısır'ın, Müslüman Kardeşlerin iktidara gelmelerinden sonra birdenbire İsrail'e gaz sevkiyatına son verdiğinin anımsatıldığı başyazısında Türkiye ile yapılabilecek bir anlaşmanın yürümesinin tamamıyla Türkiye'nin "iyi niyeti"ne bağlı olacağı ve bu "iyi niyet'in "çantada keklik" gibi görülemeyeceği yorumu da yapıldı.

JPost, Türkiye ile bir boruhattı anlaşmasının İsrail'in Kıbrıslı Rumlarla enerji konusundaki işbirliğini baltalayacağını da savunduğu başyazısında İsrail'in gazını Türkiye'nin yerine Müslüman olmayan, Uzak Doğu ülkelerine ihraç edilmesini istedi.

Türkiye'yi "yönetenlerin Müslüman Kardeşlere yakın olduğu"nu da savunan Jpost, "Onaylanırsa eğer, gaz boruhattı İsrail'in en büyük stratejik hatalarından biri olabilir" diye yazdı.

"Bu değerli ihraçat ürünümüzü, güvenle Recep Tayyip Erdoğan'ın ellerine teslim edemeyiz" iddiasını da dile getiren gazete, İsrail'in "ulusal onuru"nun da göz önünde tutulması gerektiğini öne sürdü. - Ankara

Kaynak: ANKA / Dünya

Jerusalem Post Türkiye İsrail Dünya Haberler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

ÖSYM'den emsal niteliğinde karar! Mağduriyet yaşayan öğrenciler tekrar sınava girecek

ÖSYM'den emsal niteliğinde karar! Mağduriyet yaşayan öğrenciler tekrar sınava girecek

2024 YKS'ye İstanbul damgası! 5 aday sınavdan birinci çıktı

2024 YKS'ye İstanbul damgası! 5 aday sınavdan birinci çıktı

Bakmadan Geçme

İŞLETME BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS İşletme taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! CANLI ALTIN KURU | Bugün çeyrek altın fiyatı ne kadar, kaç TL? 16 Temmuz altın fiyatı! Gram altın kaç lira? HUKUK BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Hukuk taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! YKS yerleştirme puanı nedir? Ek yerleştirme puanı nedir, nasıl kullanılır? Evde bakım yardımı hesaplara yattı mı? Evde bakım yardımı ne kadar? Antalya'da aylarca işkence gören genç kimdir? Olay ne, nerede oldu? 3. DÖNEM AÖL SINAVA GİRİŞ BELGESİ 2024 l AÖL 3. Dönem sınav yerleri açıklandı mı ? YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Yazılım Mühendisliği taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS psikoloji taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! ÖN LİSANS NEDİR? Ön Lisans 2 yıllık mı oluyor? 2 yıllık bölümler hangileri? Çocuk Gelişimi Tavan/Taban Puanları 2024 | Devlet ve özel üniversite çocuk gelişimi başarı sıralaması ve kontenjanları arttı mı? 2 ve 4 yıllık bölümler neler? 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite arasındaki farklar neler? 2 yıllık bölümler TYT puanıyla mı alıyor? Hemşirelik Tavan/Taban Puanları 2024 | Devlet ve özel üniversite hemşirelik başarı sıralaması ve kontenjanları arttı mı? Bilgisayar Programcılığı taban puanları açıklandı mı? 2024 Bilgisayar Programcılığı taban puanları! Bisiklet parkurundaki gençlere saldırı! Olay ne, nerede oldu?
Vatandaşlar, plajda aşırı samimi hareketler sergileyen çifti uyarınca kavga çıktı

Vatandaşlar, plajda aşırı samimi hareketler sergileyen çifti uyarınca kavga çıktı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title