Haberler

İsrail güçleri Filistinli genci başından vurarak öldürdü

Abone Ol

İsrail askerleri, Batı Şeria'daki baskınları protesto eden Filistinlilere gerçek mermi ile saldırdı. Saldırı sonucu başından vurulan Zekeriya ez-Zaul adlı genç hayatını kaybetti. İsrail güçleri yılın başından bu yana 167 Filistinliyi öldürdü.

İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'nın Beytüllahim kentinde Filistinli bir genci başından vurarak öldürdü.

İsrail askerleri, İsrail ordusunun Batı Şeria'daki baskınlarını protesto etmek için Beytüllahim'e bağlı Husan beldesinde toplanan Filistinlilere müdahale etti.

Protestocu Filistinli gençlere gerçek mermi ile saldıran İsrail askerleri Filistinli bir genci başından vurarak ağır yaraladı.

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, Husan beldesindeki Yemame Hastanesine kaldırılan Zekeriya ez-Zaul (20) adlı gencin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Dün sabah saatlerinden itibaren Batı Şeria'nın kuzeyindeki Cenin kentine baskın düzenleyen İsrail güçleri, biri çocuk 5 Filistinliyi öldürmüştü. Bu saldırılarda en az 66 Filistinli, çıkan çatışmalarda ise 7 İsrail askeri yaralanmıştı.

İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'ya düzenlediği baskınlar ve abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği hava saldırıları ile yılın başından bu yana 167 Filistinliyi öldürdü.

Kaynak: AA / Dünya

Batı Şeria İsrail Dünya Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title