Haberi Paylaş
İran, Kandil Dağı'nı Bombalamayı Sürdürdü

İran, Kandil Dağı'nı Bombalamayı Sürdürdü

Dünya Haberleri

İran Topçu Birlikleri, Kuzey Irak’taki Kandil Dağları’nı Bombalamayı Dün De Sürdürdü. Topçu Ateşinde İki Kişinin Öldüğü, Çok Sayıda Kişinin De Yaralandığı Öne Sürüldü. Irak Cumhurbaşkanı Ve Kürdistan Yurtseverler Birliği Lideri Celal Talabani’ye Bağlı İnternet Sitesi, İran Ordus...

İran topçu birlikleri, Kuzey Irak’taki Kandil Dağları’nı bombalamayı dün de sürdürdü. Topçu ateşinde iki kişinin öldüğü, çok sayıda kişinin de yaralandığı öne sürüldü. Irak Cumhurbaşkanı ve Kürdistan Yurtseverler Birliği lideri Celal Talabani’ye bağlı internet sitesi, İran ordusunun PKK’nın İran’daki uzantısı olan PJAK militanlarına karşı düzenlediği sınır ötesi operasyonu sona erdirmesine rağmen, Kandil Dağı çevresine yönelik topçu ateşini sürdüğünü duyurdu. Haberde, Kandil Dağı’nın sınır hattında konuşlanan İran topçu birlikleri tarafından Kani Şinke, Kani Hatun, Kani Reşe ve Kırme Sure bölgelerinin dün 4 saat boyunca bombalandığı ifade edildi. Hbaerde 2 kişinin de topçu ateşi sonucu öldüğü belirtildi.

İngiliz The Guardian gazetesi dün topçu ateşine hedef olan Kandil Dağı eteklerindeki 6 köyün boşaltıldığını yazmıştı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Dünya

Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title